UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”, ruch Pawła Kukiza spadł na czwarte miejsce i został wyprzedzony przez Zjednoczoną Lewicę. PO odzyskało zaś zdolność koalicyjną.

Pierwsze miejsce z wysoką przewagą należy do Prawa i Sprawiedliwości, które według badania cieszy się poparciem 36 proc. Polaków. Platforma Obywatelska wciąż nie może dogonić formacji Jarosława Kaczyńskiego i przyciąga do siebie jedynie 24 proc. respondentów. Na spadku Kukiza zyskały obie partie, których notowania wzrosły o 1 proc.

Po raz pierwszy na trzeciej pozycji znalazła się Zjednoczona Lewica, na którą głos chce oddać 8 proc. badanych. To więcej niż wynosi obecnie poparcie ruchu Pawła Kukiza, które z prawie 30 procentowego wyniku spadło w okolice progu wyborczego. Obecnie może liczyć tylko na 6 proc. poparcia, czyli tyle samo ile NowoczesnaPL Ryszarda Petru. Do sejmu z takim samym wynikiem wszedłby jeszcze PSL.

Z sondażu wynika, że gdyby PO i PSL dogadały się jeszcze ze Zjednoczoną Lewicą to utrzymałyby się u władzy. Nie jest to nieprawdopodobne. Wielu politologów jasno wyjaśniało, że PO skręciło w lewą stronę.

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWedług dziennikarza TVN, kibice Lecha machali swastykami
Następny artykułNowe prawo pozwoli zwalniać bez podania przyczyny
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również