UDOSTĘPNIJ

Zdaniem Zbigniewa Ziobro polskie sądy są w opłakanym stanie. Zastanawia, o jakie dane opiera się minister, skoro ze statystyk jego resortu wyłania się zupełnie inny obraz polskiego sądownictwa.

Sędziowie i dyrektorzy sądów są pod ostrzałem Zbigniewa Ziobry od dawna. Zdaniem ministra w podlegających pod jego resort instytucjach roi się od zachowań korupcyjnych.

 – Nadzwyczajna kasta się będzie bronić. Zyskać mają uczciwi sędziowie – to jeden z wielu cytatów Ziobry.

Prorządowe media nagłaśniają każdą sprawę, która mogłaby potwierdzać tezy ministra. Patrząc jednak na kondycję polskiego sądownictwa z dalszej perspektywy, zauważamy, że korupcja stanowi w nim zjawisko marginalne. Potwierdzają to dane przedstawione przez rzecznika dyscypliny Krajowej Rady Sądownictwa. W ciągu ostatnich 15 lat tylko 5 spraw o korupcję skończyło się skazaniem, kolejne 5 umorzono.

twitter.com

2 KOMENTARZY

  1. Przecież śladowa liczba skazań przez KRS tylko potwierdza tezę Ziobry. Skazań mało to i skarg mało, bo ludzie wiedzą, że wymiar sprawiedliwości to układ zamknięty i nie warto się kopać z koniem.

  2. Opinia o wymiarze sprawiedliwości jest taka: jak wygram sprawę to sądy są sprawiedliwe a jak przegram to są skorumpowane, stanowią ukłąd zamknięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ