UDOSTĘPNIJ

– Prezydent odleciał, z rzeczywistością stracił kontakt. Powinien się napić zimnej wody ? mówił Zbigniew Ziobro w Radiu ZET. Po tej wypowiedzi dziennikarka Monika Olejnik postanowiła przerwać wywiad. ? Proponuję, żeby pan się napił zimnej wody. Kończymy dzisiaj rozmowę ? powiedziała.

Prezydent Bronisław Komorowski odbył wczoraj spotkanie z prezesami sądów, z którymi rozmawiał na temat awarii wyborczego systemu informatycznego.

– Członkowie PKW są doświadczonymi prawnikami, choć niewątpliwie nie są specjalistami od zarządzania – powiedział Komorowski po spotkaniu.

– Próba odwołania PKW to szaleństwo – mówił dosadnie prezydent. Dodał również, że nie ma żadnych powodów, by kwestionować uczciwość wyborów przez nawoływanie do ich powtórzenia.

? Powinien usiąść i porozmawiać, a nie, z taką pewnością siebie, żeby nie powiedzieć butą, wyzywać ludzi, tylko dlatego, że mają inny punkt widzenia. Co to jest, wszyscy są szaleńcami? ? pytał Ziobro.

Olejnik spytała więc Ziobrę, jak wyjaśni wypowiedź Jacka Sasina, który nazwał prezydenta „ślepym i głuchym”.

? Nawet wielbiciele Gazety Wyborczej też uważają, że to jest kompromitacja państwa ? mówił Ziobro.

? To panowie odlecieli. Wygraliście wybory i mówicie, że są nieważne ? kontrowała Olejnik.

? Państwo się skompromitowało, wybory nie są wiarygodne, a pan prezydent mówi, że ci, którzy stawiają pytanie o ważność takich wyborów, to szaleńcy. Do tego się sprowadza jego wypowiedź. Obraża, powinien trochę zimnej wody się napić i poprosić na rozmowę. On jest od tego, aby rozmawiać z ludźmi i strzec porządku konstytucyjnego, a nie obrażać, którzy mają słuszne… ? mówił Ziobro.

? Ja panu proponuję, żeby pan się napił zimnej wody. Kończymy dziś rozmowę. Koniec ? ucięła Monika Olejnik.

Rozmowę można obejrzeć tutaj.

7 KOMENTARZY

  1. Jak ja tej miotły nieznoszę! Po co ona w ogóle zaprasza gości? Niech sama wyda najmądrzejszą opinię, zgodną rzecz jasna z radą programową TVN i radia ZET… :-) To Olejnik powinna się zimnej wody napić, a potem złożyć wypowiedzenie i zmienić zawód. Już dawno sama 'odleciała' i nie ma pojęcia jak powinny wyglądać obiektywne media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ