UDOSTĘPNIJ
fot. Flickr

Niemieckie media bacznie obserwują sytuację polityczną w Polsce. Tym razem przyjrzały się Zbigniewowi Ziobrze, nadając mu przy tym nowy, zaskakujący pseudonim.

Na podstawie zawirowań związanych z reformą sądownictwa niemieccy dziennikarze z dziennika „Der Tagesspiegel” stwierdzają, że Zbigniew Ziobro szykuje się do przejęcia schedy po Jarosławie Kaczyńskim. Zauważają, że na podstawie nowelizacji przepisów minister sprawiedliwości otrzymuje w Polsce coraz większą władzę.

Przypominają również, że według Komisji Europejskiej nowe zapisy wskazują na stopniowe odchodzenie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości od modelu państwa prawa. Niemieccy dziennikarze chwalą taką postawę unijnych władz. Ich zdaniem należy powstrzymać nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale również Zbigniewa Ziobro, który idzie twardo po władzę niczym bohater odgrywany przez Sylvestra Stallone.

I słusznie, tym bardziej że jeśli przyjrzeć się pełniącemu urząd Zbigniewowi Ziobro, to robi wrażenie świadomego władzy Rambo – piszą niemieccy dziennikarze.

Ten nowy pseudonim już zdobył popularność wśród polskich internautów. Złośliwi drwią jednak, że do muskularnemu Rambo Ziobrze jest jednak daleko.

Jaki kraj taki Rambo – skomentował sprawę jeden z internautów.

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również