UDOSTĘPNIJ
Fot. TVP 1, program "Świat się kręci"

Rafał Ziemkiewicz na swoim profilu na facebooku wyraził opinię odnośnie postawy Państwowej Komisji Wyborczej. Między innymi docenił wypowiedź przewodniczącego PKW, w której dziękował on inicjatywom obywatelskim zaangażowanym w monitorowanie przebiegu wyborów.

Podkreślił również wagę decyzji o nie niszczeniu kart wyborczych z wyborów samorządowych, co może pomóc ekspertom w o ocenie ich przebiegu. Przeprosił również za dosadną krytykę jaką skierował przeciw PKW za przedłużenie ciszy wyborczej. Jak stwierdził zareagował zbyt emocjonalnie, ale rozumie konieczność trzymania się „sklerotycznej” litery prawa.

„Słowo „przepraszam”, jak każdemu, niechętnie przechodzi mi przez gardło, ale w tym wypadku musi przejść. Przewodniczący PKW publicznie podziękował ludziom zaangażowanym w obywatelskie inicjatywy monitorowania wyborów, opluwanym przez władzę i rządowe media za „odmęty szaleństwa” i podkreslił, że PKW nigdy nie oceniała tych inicjatyw negatywnie. Co więcej, dzięki decyzji obecnego składu PKW, powstrzymującej rutynowe zniszczenie kart z wyborów samorządowych, będą one mogły być teraz zbadane przez ekspertów. Przepraszam niniejszym „Leśnych Dziadków” za cierpkie uwagi, jakich im nie szczędziłem – były niewłaściwie zaadresowane. W szczególności zaś za podejrzenia formułowane w emocjach wyborczej nocy, bez sprawdzenia, że przedłużenie ciszy wyborczej (idiotyczne skadinąd) nie wynikało z decyzji członków PKW, ale z konieczności trzymania się przez nich sklerotycznej w tym punkcie litery prawa.” – napisał Ziemkiewicz na facebooku.

Chcesz być na bieżąco? Polub pikio.pl

ds, źródło: facebook

obrazek: youtube.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPowstała strona rozliczająca obietnice prezydenta Dudy
Następny artykułDuda: Postawmy pomnik smoleński pod Pałacem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również