UDOSTĘPNIJ

Papież Franciszek oburzył dwóch czołowych publicystów identyfikujących się z wiarą katolicką. Zwierzchnik Kościoła powiedział, że „dobry katolik nie musi być jak królik”, czym nawiązał do lansowanej przez kler idei wielodzietnych rodzin.

„Niektórzy sądzą, że – wybaczcie mi moje słowa – po to, by być dobrymi katolikami, powinniśmy być jak króliki. Nie”  – powiedział papież w rozmowie z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Manili do Rzymu.

Franciszek przyznał, że zrugał kiedyś kobietę, która była po raz ósmy w ciąży po siedmiu cesarskich cięciach. Papież miał spytać ją: „Chce pani osierocić dzieci? Nie trzeba rzucać Bogu wyzwania.”

Dodał, że jego zdaniem optymalną liczbą dzieci jest trójka.

„Jestem królikiem, a dobry katolik nie musi nim być. Skoro optimum jest trójka dzieci, to niech papież wskaże, które z moich jest nieoptymalne” – taki wpis zamieścił na Twitterze publicysta Tomasz Terlikowski, po raz kolejny wchodząc w polemikę z papieżem.

„Jestem dumny, że jestem jak królik. I jest mi przykro, że papież mówi coś takiego do ludzi, którzy idą pod prąd światu” – napisał na Twitterze Terlikowski.

Jeszcze ostrzej zareagował publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

„Papież idiota. Straszne” – napisał krótko na Twitterze.

źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPapież idiota. Straszne
Następny artykuł„Palisz? Będziesz wyglądał jak Czubaszek”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również