UDOSTĘPNIJ

Piotr Zelt przyznał w rozmowie z Elizą Michalik, że nienawidzi Żołnierzy Wyklętych. Używał bardzo ostrych słów i przekonywał, że byli oni zwykłymi bandytami.

Zelt uważa, że rządy PiS są straszne i budzą w nim lęk. Nie podoba mu się również polityka historyczna nowej władzy. Twierdzi, że politycy tworzą nową historię i gloryfikują osoby, które nie powinny być traktowane jak bohaterowie.

– To bardziej lęk o moje dziecko, w jakim kraju będzie żyć, jakiej historii będą go uczyć. Nie powinno być tego lęku, bo cały świat zachodni patrzy w przód, pamięta o swojej historii, ale się rozwija. My cały czas patrzymy w tył – mówi.

– Nowa władza zaczyna kreować nowych bohaterów, będziemy nagle czcić Żołnierzy Wyklętych, jakiegoś Łupaszkę z Podlasia. Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci. Kreowanie takich bohaterów i deprecjonowanie ludzi, którzy mieli niekwestionowany dorobek w odzyskiwaniu ludzkości jest okropne – dodaje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: dziennik.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPo ceremonii otwarcia Igrzysk w Rio dostaje setki ofert pracy i propozycji matrymonialnych
Następny artykułSchetyna ogłasza koniec z „lewicowymi eksperymentami” PO
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również