UDOSTĘPNIJ

Robert Biedroń – polski działacz na rzecz osób LGBT, publicysta i polityk, poseł na Sejm VII kadencji (2011?2014), od 2014 prezydent Słupska.

 
Tyle na temat tego człowieka mówi pierwsze zdanie w haśle ?Robert Biedroń? polskiej Wikipedii. Osobom zainteresowanym tematyką praw społeczności LGBT dał się poznać jako założyciel i prezes Kampanii Przeciw Homofobii i twarz środowiska gejowskiego w Polsce. Politologom kiedyś podpadł tym, że jako doktorant Wydziału Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku i poseł na Sejm VII kadencji, nie wiedział co to jest konwent seniorów. Dla prawicowych fanatyków jest i będzie sodomitą, który obnosi się ze swoim grzechem, chce zdeprawować dzieci Polaków ? katolików i śmie domagać się ogromnych przywilejów dla swojego środowiska w postaci np. możliwości odwiedzenia chorego partnera w szpitalu, współdecydowania o jego leczeniu, odbierania za niego korespondencji albo wspólnego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Dla ?nie fanatyków? jest miłym, kulturalnym, dobrze ubranym facetem, który jest tym kim jest, można się z nim zgadzać albo nie, ale skorzystał z sukcesem ze swojego biernego prawa wyborczego i powierzone mu funkcje sprawuje co najmniej nieźle. Ciężko mu również odmówić klasy, merytoryczności i dobrego wychowania.

 
A kim jest dla lewicy? Mesjaszem? Nie jest i sam o tym mówi. Światełkiem w tunelu? Już prędzej. Po umizgach Millera do Kaczyńskiego oraz jego czysto prawicowej retoryce odnośnie tajnych więzień CIA w Polsce, przejściu Artura Dębskiego z antyklerykalnego Twojego Ruchu do klerykalnego PSL, poparciu dla dodatkowych 16 000 000 nowych polskich złotych na Świątynie Opatrzności Bożej przez Ryszarda Kalisza (przyszłego i niedoszłego, mam nadzieję, kandydata lewicy na prezydenta) oraz deklaracji ciężko chorego Jozefa Oleksego, że chce kościelnego pogrzebu, bo ?wszystkie komuchy taki miały? gorzej na pewno nie będzie. Aha i jeszcze Palikot, kochliwy jak 13 ? latka, raz kocha Boga, potem nawet nie wierzy w Jego istnienie, a potem pod wpływem zachwytu nad Panią Premier Kopacz, znowu Go kocha. Tak miotając się uczuciowo, nie może się zdecydować, czy zmieniać Polskę, czy może całkowicie zakpić ze swoich wyborców i pójść na kolanach na Jasną Górę albo na boso i w worku pokutnym pod siedzibę Radia Maryja niczym Henryk IV do Canossy. Tylko jakoś jak na złość śnieg nie chce spaść, by mógł na nim klęczeć trzy doby, bo byłby już pełen pakiet.
Nawet ewentualne wypadnięcie z Sejmu jedynej partii, która jeszcze za lewicową próbuje uchodzić, nie pogorszy sytuacji Polaków określanych jako ?kulturowa lewica?, bo ich już żadna parlamentarna partia nie reprezentuje ( no chyba, że jako partię parlamentarną potraktować Zielonych w osobie Anny Grodzkiej), a co najwyżej niedobitki rozsiane po kilku klubach poselskich, wśród których, nie powiem, są nawet diamenty.

 
Kilka dni temu Robert Biedroń był gościem Moniki Olejnik w programie ?Kropka nad i?. Po obejrzeniu jej jestem pewien, że jest to człowiek, na jakiego ja osobiście czekałem i jakiego potrzebuje polska lewica. Na pytania odpowiadał spokojnie. Ze sprawy związków partnerskich nie czynił narzędzia wojny ideologicznej. O Krystynie Pawłowicz wypowiadał się z troską i szacunkiem, na jaki ona wobec niego z pewnością by się nie zdobyła. Pokazał jednak również, że ma zasady, od których nie odstąpi. Na pytanie, o ewentualną audiencję u biskupa, odpowiedział, że jeśli ten poprosi go o spotkanie, z przyjemnością go przyjmie w swoim gabinecie dając wyraźnie do zrozumienia, że w relacjach Słupsk ? Kościół katolicki to on pełnił będzie rolę przewodnią jako demokratycznie wybrany reprezentant Słupszczan, a biskup będzie petentem, a nie odwrotnie.
Robert Biedroń jest politykiem z zachodnią mentalnością. Ma swoje zdanie, ale dąży do konsensusu i szanuje odmienne poglądy, czemu dał wyraz deklarując, że nie będzie zdejmował krzyży w słupskim magistracie, choć przecież doskonale zdaje sobie sprawę, że zgodnie z literą prawa one tam wisieć nie powinny.

 
Trzymam kciuki za prezydenta Biedronia, choć żałuję że na swój sukces musiał pracować sam, odcinając się od skompromitowanej lewicy partyjnej.

40 KOMENTARZY

 1. Mając lewicowe poglądy nie da się być skompromitowanym to jest wstyd sam w sobie. Co do Pana Biedronia trzeba przyznać, że nie jest osobą kontrowersyjną i oby jak najlepiej piastował swój urząd, tylko oby nie zamieni się w ideologiczne pole walki. Co do samego Pana Całusa autora tekstu stawianie kogoś jako fanatyka po czym zestawienie tego z tak niedorzecznymi przykładami nie jest chyba zbyt uczciwe i druga sprawa ładnie to tak robić raban w komentarzach pod artykułami swoich kolegów z tego portalu, którzy mają inne poglądy ?

 2. Marek Derdzinski Jeśli chodzi o Sergiusza Muszyńskiego, to żadnego rabanu nie zrobiłem. Po prostu skomentowałem jego artykuł, a potem, jak widzę, zrobili to inni. Nikogo do tego nie namawiałem. Co do tych fanatyków – to owszem napisałem o nich ze szczyptą ironii, ale sens jak sądzę był jasny – środowisko LGBT chce zagwarantować sobie prawa absolutnie podstawowe, uregulować kwestie bardzo zwyczajne, a część prawicy zachowuje się tak jakby co najmniej ktoś chciał znieść instytucję małżeństwa i pozarażać wszystkich homoseksualizmem.

 3. Krzysztof Całus rozumiem są to prawa jak każde inne, które powinny być zagwarantowane każdemu człowiekowi jednak. Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnej rodziny mimo tego jak ciężko w naszym kraju, w ogóle ją stworzyć aby nie zamieniła się ona w patologie. Co do ostatniej grupy ze skrótu LGBT będąc szczerym jest to zjawisko absolutnie nienaturalne a przynajmniej nie dla ssaków. Więc po obu stronach dochodzi do wielu niedorzecznych żądań czy tez to nieuniknione.

 4. problem jest taki, że obecnie, nie licząc chyba tylko Wiplera, mamy samych lewicowych polityków (najprostrzy przykład: https://www.youtube.com/watch?v=oXUwgbgDlNo ), więc nie rozumiem, dlaczego autor panikuje, że zabraknie w parlamencie lewicowców, skoro właściwie poza socjalistami nie ma tam nikogo innego :P
  a jeśli ktoś się zaraz zacznie buntować, że PO czy też PSL to nie są lewicowcy… cóż… lewica nie jedno ma imię i tu przytoczę kolejny, prosty przykład – http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozłam_radziecko-chiński :)
  i chociaż uważam się raczej za prawicowego kapitalistę, to cichaczem kibicuję Biedroniowi, gdyż w obec całej pozostałej bandy czworga wydaje się najnormalniejszym politykiem ;)

 5. problem jest taki, że obecnie, nie licząc chyba tylko Wiplera, mamy samych lewicowych polityków (najprostrzy przykład: https://www.youtube.com/watch?v=oXUwgbgDlNo ), więc nie rozumiem, dlaczego autor panikuje, że zabraknie w parlamencie lewicowców, skoro właściwie poza socjalistami nie ma tam nikogo innego :P
  a jeśli ktoś się zaraz zacznie buntować, że PO czy też PSL to nie są lewicowcy… cóż… lewica nie jedno ma imię i tu przytoczę kolejny, prosty przykład – http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozłam_radziecko-chiński :)
  i chociaż uważam się raczej za prawicowego kapitalistę, to cichaczem kibicuję Biedroniowi, gdyż w obec całej pozostałej bandy czworga wydaje się najnormalniejszym politykiem ;)

 6. Juz naprawde ,mnie nie obchodzi ze jest Gejem, Sodomita, Dewianted, Lewakiem, niepotrzebne skreslic. Co mnie obchodzi to to ze ten facet jest zwyklym glupkiem i ignorantem, ktory pieprzy farmazony ze np. IRP byla krajem homofobicznym i (czymajta sie krzesel) ksenofobicznym. Wedlug tego pajaca I Rzeczpospolita, do ktorej sie z calej Europy zjezdzali by szukac schronienia od pogromow rasowych czy religijnych to kraj ksenofobiczny (bodajze pod ostrzalem tak stwierdzil). Artykul strasznie plytki, denny wychwalajacy ciskajacy superlatywami. Ale no coz. Jak to pan Marek Derdzinski ujal. Ze bycie lewicowcem to jest wstyd sam w sobie.

 7. nie lubie Pana Panie Całus… problem polega na tym (a jestem tego PEWNY) ze gdy tylko środowiska LGBT podejma ten maly jakze normalny dla kazdego szanujacego sie czlowieka kroczek w postaci tych praw zacznie sie etap powolnego podejmowania dzialan w poszerzaniu "przywilejow".
  Moze dlatego Pana nie lubie poniewaz widzi Pan nie dosc ze krotkowzrocznie to jeszcze gloryfikuje i promuje homoseksualizm

 8. Podział na lewice i prawice nie jest tak prosty jak Ty go przedstawiles. W sejmie nie ma ŻADNEJ lewicowej partii(zieloni z jednym czlonkiem?). Wszystkim blizej do centrum, więc są to partie miedzy innymi socjaldemokratyczne. PiS dla przykladu jest jednoczesnie prawicowy i lewicowy, zaleznie o ktorych aspektach bedziemy dyskutowac. Poza tym jest kilka odmian kapitalizmu i może Cie to zaskoczy, ale kraje skandynawskie też zaliczają się do gospodarek kapitalistycznych, w dodatku na wyższym poziomie jego rozwoju, niż w krajach takich jak Polska.

 9. Podział na lewice i prawice nie jest tak prosty jak Ty go przedstawiles. W sejmie nie ma ŻADNEJ lewicowej partii(zieloni z jednym czlonkiem?). Wszystkim blizej do centrum, więc są to partie miedzy innymi socjaldemokratyczne. PiS dla przykladu jest jednoczesnie prawicowy i lewicowy, zaleznie o ktorych aspektach bedziemy dyskutowac. Poza tym jest kilka odmian kapitalizmu i może Cie to zaskoczy, ale kraje skandynawskie też zaliczają się do gospodarek kapitalistycznych, w dodatku na wyższym poziomie jego rozwoju, niż w krajach takich jak Polska.

 10. Stanisław Marjanski Fanatyk? Bo chcę choć trochę odczadzić ten kraj tonący w oparach średniowiecza. Popatrz jak wygląda Europa, wtedy pogadamy kto jest fanatykiem. I dlaczego niby enkawudzista, he?

 11. Łukasz Kamil Maksymilian Michalski Proszę zapoznać się z definicją słowa "przywilej" i porównać to z tym o co walczy LGBT. Czy to są przywileje? Na razie uprzywilejowane są pary heteroseksualne.

 12. Łukasz Kamil Maksymilian Michalski Proszę zapoznać się z definicją słowa "przywilej" i porównać to z tym o co walczy LGBT. Czy to są przywileje? Na razie uprzywilejowane są pary heteroseksualne.

 13. @Marcin Szandała Ja wyznaję zasadę, że głupków się nie słucha. Bo jak inaczej można nazwać człowieka, który objechał cały świat a pogląd na inność ma tak prowincjonalny, że aż straszny i śmieszny?

 14. "Nawet ewentualne wypadnięcie z Sejmu jedynej partii, która jeszcze za lewicową próbuje uchodzić, nie pogorszy sytuacji Polaków określanych jako ?kulturowa lewica?, bo ich już żadna parlamentarna partia nie reprezentuje"
  Nie, wcale :v Nie ma w parlamencie żadnej lewicowej partii… nie było, nie ma i nie będzie :v tam nie ma prawicy do cholery. Teraz wszystkie tam są socjalistyczne. W końcu są za interwencjonizmem państwowym. A to starczy.

 15. Krzysztof Całusa co to takiego "opary średniowiecza" co ty gimnazjalisto wiesz o tamtej epoce? To wy LGBT tkwicie w oparach ABSURDU!! Jak wygląda Europa? Która Europa? To że gówno smierdzi nie jest zależne od ilości GÓWNA ba większa ilość tego "produktu" wydziela intensywnieszy zapach jeśli "cała e uropa" zacznie od jutra srać do szafy … biedne będą twoje ubrania
  ! Młodys i …… więc snuj dalej swoje fantasmagorie i fanatyczne popierdółki bo czy zaprzeczanie rzeczywistości nie jest FANATYZMEM? A TO Właśnie usiłujecie ludziom wmówić ! Faceta z zaburzeniami osobowości próbujecie przerobic na kobietę!!! kkkkkkkkk to dopiero ciemnota i fanatyzm ! PS nie płacz może w nowym roku znajdziesz sobie chłopaka a jak nie to kup sobie psa to dopiero bedzie "nowoczesne"

 16. Stanisław Marjanski Właśnie pokazałeś kulturę fanatycznej prawicy. I pomyśleć że w lajkach masz "Miłosierdzie Boże". Nie wiem, czy Bóg jest miłosierny ale ty na pewno nie patrząc na ilość wulgaryzmów jaką użyłeś. P.S. Gimnazjum dawno skończyłem, a za kilka miesięcy skończę studia, więc… zonk :D

 17. bo to niedouczony IGNORANT jak większość lewactwa ! wiedzę zastepuje ideologią bo ni e matura lecz chęć szczera…. tak u lewactwa było jest i będzie!PS tylko naprawdę zaślepiony fanatyk może w Grodzkim widziec kobietę kkkkkkkkk

 18. Krzysztof Całus ja rozumiem znaczenie slowo przywilej.
  Ale prosze zrozumiec ze dla tych srodowisk to byl by przywilej bo poprostu nie maja teraz zadnych praw partnerskich(?) i gdyby tylko im sie to udalo uzyskac… to juz prosze czytac wyzej.
  Nie chce teraz brzmiec jak homofob ale nie od dzis wiemy jak szaleja rozne homo organizacje na zachodzie z przywilejami i nie zdrowym promowaniem za zgoda panstwa homoseksualizmu.
  To jest chore i powinno byc ograniczone w zalazku. Tak uwazam.

 19. Krzysztof Całus a udało się komukolwiek zmienić płeć??
  kkkkk wykazujesz indolencję równiez w kwestiach biologii ! przyprawienie cycków i obcięcie fiuta (tego bęgowski nie zrobił) oraz noszenie damskich łaszków nie zrobi z chorego mężczyzny samiczki homo sapiens! Gdy do lekarza przyjdzie koles i powie jestem Napopleonem Urodziłem się Napoleonem czyję się Napoleonem to lekarz ciupasem wysyła czuba na leczenie chorego umysłu (choć przerobienie na napoleona jest prostsze i mniej ingeruje w ciało niż doprawienie cyckówi obcięcie kutaska) a gdy zgodnie z waszą chorą religią gender facet chce być kobietą to lekarz nie tylko musi mu to umożliwić ale jeszcze robi to za publiczną kasę!! PS Nie odczuwasz przypadkiem że jesteś OSŁEM?? takie przerobienie na osła było by w twoim przypadku mniej kłopotliwe niz na kobietę!

 20. Krzysztof Całus miłosierdzie polega równeż na napominaniu "błądzących" Jezus Chrystus "napominał" nawet przy pomocy rzemienia na dupę! czy skończyłeś gimnazjum i kończysz studia ma to bardzo małe znaczenie (pewnie swoja orientacją profesorów szantażujesz kkkkkkk) bo twoja wiedza historyczna (biologiczna też) jest na poziomie gimnazjalisty , średniointeligentnego gimnazjalisty! Używanie zaś wulgaryzmów typu -"gówno czy sranie" w celu zaakcentowania wypowiedzi i nie odnosząc ich w stosunku do kogokolwiek jest uzasadnione! wy lewacy płaczecie jak dzidziusie gdy wam ktoś nosek przytrze! idź więc chłopczyku do mamusi i wypłacz się do woli

 21. Stanisław Marjanski Każdy lekarz ci powie że niezgodności płci psychicznej z biologiczną leczy się właśnie zmianą płci biologicznej na preferowaną. Reszty nie skomentuje przez szacunek dla samego siebie. I jest to mój ostatni komentarz skierowany do ciebie.

 22. Krzysztof Całus każdy lekarz ? kkkkk znasz jakiegos lekarza? bo mój kolego lekarz równie wesoło reaguje na podobne nonsensy ale oczywiście w świetle lewackiej ideologii lekarz musi co już wcześniej pozwoliłem sobie napisać PS naprawdę nie czujesz w sobie ani odrobiny OSŁA? to dopiero była by "metamorfoza" jak u Owidiusz!

 23. Panie Krzysztofie nie powinien pan wogle reagowac na takie wpisy . Wdawanie się jakakolwiek dyskusje na poziomie zwolenników PISu jest ponizajace dla dla ludzi z Pana intelektem. Ja zawsze traktuję ich powietrze.

 24. Panie Marku też jestem zwolennikiem rodziny tradycyjnej bo taka założyłem mam trójkę dorosłych dzieci.Alenie zabraniamalbym nigdy zakladac rodziny ludziom kktórzy preferują rodzinę nie tradycyjną. To jest ich sprawa prywatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ