UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

W zeszłym tygodniu zestrzelono rosyjski śmigłowiec a ciała pilotów zostały brutalnie zbezczeszczone. Bojownicy ISIS zapewne nie spodziewali się takich konsekwencji. W odwecie Rosjanie przeprowadzili 120 nalotów.

Jak informują media rosyjskie lotnictwo przeprowadza akcje odwetowe za śmierć swoich żołnierzy zestrzelonych pod Aleppo w Syrii. Pomimo tego, że załoga zginęła na miejscu, bojownicy Państwa Islamskiego, którzy dotarli na miejsce okrutnie rozprawiali się z ciałami poległych.

Rosyjska ofensywa składa się wyłącznie z bombardowań, nieoficjalnie mówi się o 120 nalotach. Używane są wszelkie dostępne środki, łącznie z bombami kasetowymi i bombami paliwowo-powietrznymi.

Według źródła już są pierwsze efekty, całe miasto Sarakib zostało zmiecione z powierzchni ziemi. Kolejnym celem jest baza lotnicza Abu Adduhor, która od miesięcy jest kontrolowana przez bojowników i stanowi główny ośrodek koncentracji sił w prowincji Idlib.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWpadka tureckiej dziennikarki: Kody do gry komputerowej wzięła za szyfr puczystów (video)
Następny artykułUSA: Zatrzymano policjanta współpracującego z ISIS!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również