UDOSTĘPNIJ
fot. dolnośląska policja

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF24, mężczyzna podejrzany o podłożenie bomby domowej roboty w jednym z wrocławskich autobusów został zatrzymany. W zatrzymaniu pomogły informacje uzyskane w ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Do wybuchu domowej roboty bomby doszło w ubiegły czwartek. Kierowca jednego z wrocławskich autobusów został poinformowany przez pasażerów o dziwnym pakunku znajdującym się w pojeździe.

Kierowca (zgodnie z obowiązującym we Wrocławiu regulaminem dot. niezidentyfikowanych pakunków) postanowił go wynieść na zewnątrz, na jeden z przystanków,  chwilę potem doszło do eksplozji. Dziwnym pakunkiem okazała się domowej roboty bomba. Był to pojemnik o pojemności ok. 3 litrów. Została zbudowana z saletry, śrub i metalowych nakrętek.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy wybuchu. Opublikowano w sieci nagrania z monitoringu i portret pamięciowy mężczyzny, który podłożył bombę w autobusie.

fot. policja dolnośląska
fot. policja dolnośląska
fot. policja dolnośląska
fot. policja dolnośląska

Aktualnie mężczyzna jest przesłuchiwany a jego mieszkanie przeszukiwane przez policję.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKaczyński i Kukiz zadłużeni, Petru najbogatszy. Liderzy partii złożyli oświadczenia majątkowe
Następny artykułUSA: Senator chce zakazać pornografii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również