UDOSTĘPNIJ

To wiadomości z ostatniej chwili. Przewodniczącą Nowoczesnej została Katarzyna Lubnauer, która dziewięcioma głosami pokonała Ryszarda Petru. Były już szef partii bez wątpienia będzie niepocieszony, jednak stara się zachować dobrą minę do niezbyt wygodnej zapewne gry.

To prawdziwe zaskoczenie dla całej Polski. Wydawało się bowiem, że Nowoczesna nie istnieje bez Ryszarda Petru, którego nazwisko jeszcze dzisiaj było w nazwie partii. Od dziś ugrupowanie będzie jednak musiało funkcjonować na całkowicie innych zasadach wprowadzonych przez nową przewodniczącą.

ZOBACZ TAKŻE: W Nowoczesnej rzucili się na noże! Seksualny skandal rozerwał partię Petru

Kontrowersyjne wyniki wyborów

Sama Lubnauer zaznaczyła, że będzie jeszcze rozmawiała z Ryszardem Petru, jak on sam widzi się w partii pod jej kierownictwem. Wspólnie wybiorą dla niego nową, odmienną niż do tej pory rolę.

Media oraz internauci docenili także gest, który wobec oponentki wykonał Petru tuż po ogłoszeniu wyników. Podniósł jej rękę, niczym zwycięzcy pojedynku bokserskiego, pokazując jednocześnie, że wciąż będą współpracować dla dobra partii oraz jej wyborców.

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalne! Nowoczesna zmieniła nazwę

Jak naprawdę bogaty jest Petru? 10 interesujących faktów z jego życia


Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również