UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Gage Skidmore / European People's Party / youtube.com/wstepwolny

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się już we wtorek, rozbudzają emocję nie tylko za oceanem, ale także w Europie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ USA jest bardzo ważnym partnerem dla całej Unii Europejskiej. O komentarz – dosyć zaskakujący – na temat jednego z kandydatów pokusił się przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. 

Nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych poznamy już za kilka dni i im bliżej do ostatecznego starcia Hillary Clinton z Donaldem Trumpem, tym emocje – nie tylko w USA – są większe. Stany są bardzo ważnym partnerem dla Unii Europejskiej więc to nic dziwnego, że Europejczycy i europejscy politycy z uwagą obserwują wydarzenia za oceanem.

Zazwyczaj jednak politycy – głównie ci wyższych szczebli – ograniczają się do dyplomatycznych i ogólnikowych stwierdzeń oraz opinii. Z szeregu postanowił wyjść przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, Donald Tusk, który na jednym z portali społecznościowych zamieścił dosyć zaskakujący komentarz na temat swojego imiennika startującego w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 – Ostatni komentarz mojej żony: jeden Donald to więcej niż wystarczająco – napisał Donald Tusk na Twitterze.

tusk

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również