UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons - twitter/MSWiA

Aby pokazać spory dystans do siebie władz, pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowili włączyć się w robienie wzajemnych żartów z okazji 1 kwietnia. Uszczypliwość, którą MSWiA podzieliło się na Twitterze, dotyczy ministra Mariusza Błaszczaka. Pomysł zdążył już przyciągnąć sporą uwagę obywateli.

W nocy na profilu MSWiA ukazał się krótki wpis z dołączonym zdjęciem. Widzimy na nim neon „Witam serdecznie!”, który rzekomo wygrał konkurs organizowany przez władze, dzięki czemu nawisnąć ma przy wejściu do ministerstwa. Zwycięzcą miał być „Pan Mariusz spod Warszawy”.

Jak nietrudno zgadnąć, ów Mariusz to oczywiście minister Błaszczak. Sama treść neonu koresponduje bezpośrednio z jego pierwszym postem na portalu społecznościowym po założeniu konta, który zawierał dokładnie tę samą treść.

Żart ministerstwa przyciągnął już uwagę obywateli. Ciekawsza od samego dowcipu zapewne byłaby odpowiedź na niego ministra Błaszczaka, który jednak wciąż nie odniósł się do inspirowanego jego osobą pomysłu.

fot. twitter/MSWiA
fot. twitter/Mariusz Błaszczak
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również