UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (National Nuclear Security Administration) - Flickr (Gage Skidmore)

Polityczny świat doskonale wiedział o tym, że szczyt G20 będzie doskonałą okazją do ogłaszania bardzo poważnych zapowiedzi przez takich przywódców jak Władimir Putin, czy Donald Trump. Nie pomylono się oczywiście co do drugiego z nich. Jak wynika z komunikatu wydanego wspólnie przez USA, Japonię oraz Koreę Południową, kontrowersyjny prezydent potwierdził, iż jego kraj jest gotów bronić swych obywateli i sojuszników nawet bronią nuklearną.

Oprócz mocnych zapowiedzi dotyczących coraz potężniejszej broni kierowanej w Pjongjang, odpowiedzialne za oświadczenie państwa zachęciły także inne kraje regionu do włączenia się w działania obronne. Ma to być odpowiedź na testy rakietowe Korei Północnej z 4 lipca, kiedy to reżimowi udało się zgodnie z planem użyć międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM).

Donald Trump, poza wydaniem komunikatu, miał także otwarcie apelować o przyjęcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która potępiałaby prowokacyjne działania Pjongjangu, jednocześnie nakładając na reżim Kim Dzong Una nowe sankcje. Sama zapowiedź, iż jest on gotów użyć w tym konflikcie broni nuklearnej, skupiła jednak największą część uwagi polityków oraz mediów na całym świecie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również