UDOSTĘPNIJ

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, po co Ryszard Petru chce przekonywać kluby PO i PSL do wniosku o skrócenie kadencji Sejmu?

Gdyby taka uchwała jutro przeszła, to – patrząc na układ sił – Petru z dużą dozą prawdopodobieństwa przedłużyłby władzę Kaczyńskiego o półtora roku. Biorąc pod uwagę, że wielu wyborców odwraca się właśnie od Nowoczesnej po wycieczce na Maderę i kolejnych błyskotliwych posunięciach jej lidera w Sejmie, byłby to zresztą klasyczny wniosek o samozaoranie.

Jeśli Petru naprawdę chce popełnić polityczne samobójstwo, powinien przekonać do tego projektu głównego beneficjenta: Jarosława Kaczyńskiego. Tylko on ma wystarczająco dużo szabel w Sejmie, żeby taki wniosek przegłosować. Natomiast jeśli ma to być kolejny gest bez znaczenia, wymyślony nerwowo w konwencji „szybko, czym mamy przykryć ostatnie kompromitacje Nowoczesnej” – to nie potrzebuje przecież do tego posłów PO i PSL. Swój perfekcyjnie pozbawiony sensu wniosek Nowoczesna może wszak złożyć samodzielnie. Wystarczą do tego podpisy 15 posłów.

Adrian Zandberg

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również