UDOSTĘPNIJ

Wiadomości TVP zaatakowały dzisiaj Razem. Według funkcjonariusza przygotowującego materiał fakt, że potępiamy zbrodnię w Dubinkach oznacza, że zachowujemy się jak „komunistyczni oprawcy”. Czy historycy IPN to także „komunistyczni oprawcy”?

Podczas pacyfikacji litewskich wsi zginęły dziesiątki cywilów. Służący pod komendą Łupaszki bandyci – bo tylko tak można nazwać morderców dzieci – nie cofali się przed najohydniejszymi zbrodniami. Mordowano z premedytacją kobiety, dzieci, nawet niemowlęta.

Rządowa telewizja promuje określenie „żołnierze wyklęci”. To pojęcie pełne fałszu – sugeruje, że prawdziwi bohaterowie, tacy jak rotmistrz Pilecki, są tożsami z mordercami z Dubinek czy zbrodniarzem Rajsem-Burym, palącym cywilów żywcem. PiSowskie media – w tym niestety także Gazeta Polska – podkręcają nacjonalistyczne nastroje, promując prowokacyjny marsz ku czci Rajsa-Burego w Hajnówce.

Temu, co robi w tej sprawie PiS – zacieraniu różnicy pomiędzy bohaterami a zbrodniarzami – trzeba stawiać opór. Ale nie zapominajmy, komu zawdzięczamy karierę kłamliwego określenia „żołnierze wyklęci”. Do oficjalnego kalendarza państwowego wprowadził je nie kto inny jak Bronisław Komorowski.

Adrian Zandberg

3 KOMENTARZY

 1. wykopać dół i wrzucić wszystkich polaczków, na koniec zalać benzyną o podpalić to by było najprostrze rozwiazanie by pozbyć się robactwa, ale lepiej by te śmiecie pracowały na nas – Dumny Naród Żydowski

 2. Żeby co nieco odkłamać wynurzenia „czerwonego wnusia Honeckera” pana Zandberga ,
  Akcja pacyfikacyjna we wsi Dubinki była akcja odwetową za masakrę dokonaną przez Litwinów kilka dni wcześniej w miejscowości Glinciszki, gdzie policjanci litewscy w zemscie za przegraną leśną potyczkę z partyzantami AK rozstrzelali 39 cywilów w tym 11 dzieci.
  Łupaszko wydał rozkaz pacyfikacyjny ,a znani byli najgorliwsci kolaboranci z tej wsi.Nigdzie nie ma dowodów na to że Łupaszko wydał rozkaz mordowania kobiet i dzieci.Nigdy wcześniej i później takiego rozkazu nie wydał.Tragiczne wydarzenia miały miejsce najwyraźniej samowolnie i brały się z tąd że partyzanci polscy którzy dokonali tych okropnych czynów byli znajomymi / przyjaciółmi bądź może i krewnymi zamordowanych polaków w Glinciszkach.
  Aby pokazac zaś szerszy konspekt należy zapoznać się z dziejami wojennymi Litwy – to kraj sprzymierzony z Niemcami którego regularne odziały dokonywały zbrodni przeciw narodowi polskiemu ( zapoznajcie się choćby ze zbrodnią w Ponarach – 100 TYSIĘCY ludzi zamordowanych przez Niemców razem z Litwinami, głównie obywatele polscy pochodzenia żydowskiego i rdzenni Polacy )

  W sprawie Burego nie „historycy IPN” a jeden prokurator białostockiego oddziału IPN – prokurator Olszewski postawił zmyślona polityczną hipotezę o „ludobójstwie” i motywował ją w sposób wręcz śmieszny.Historycy IPN w pismie Glaukopis nr.33 opisali rzeczowo sprawę Romualda Rajsa „ps. Burego”. Polecam lekturę.

  Narracji neokomunisty która robi z Żołnierzy Wyklętych potwory , z Burego czy Łupaszki bandytów zadaje ewidentny kłam zykła logika.Gdyby było tak jam twierdzi lewactwo, to AK , NZW czy NSZ regularnie mordowałyby całe miejscowości z których nie ostawałby się kamień na kamieniu a co większe związki taktyczne podziemia antykomunistycznego puszczałyby z dymem całe miasteczka mordując cała ludność cywilną.
  Tak nie było, ewidentne tragedie , choć bezsprzecznie okropne , miały charakter incydentalny.
  propaganda sowieckich ideowych przodków pana Zandberga robiła wszystko żeby zakłamać historię i przedstawić Polaków jako morderców

  Wojna partyzancka to najgorsza z wojen, a w wydaniu gdzie polskie podziemie musiało walczyć na wszystkich frontach ( Niemcy,ukraińska UPA, oddziały litewskie, partyzantka komunistyczna , Armia Czerwona ) musiało dochodzic do tragedii wśród ludnosci cywilnej.
  Patrząc na koszmar tamtych czasów śmiem twierdzić że i tak polskie podziemie zachowało się wręcz kryształowo stojąc naprzeciw wojny ze wszystkimi wrogami którzy popełniali najokropniejsze w historii ludzkości zbrodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ