UDOSTĘPNIJ
Fot. Jesse Allen, Earth Observatory/NASA - Public Domain Pictures

Temat aborcji od lat wywołuje niemałe kontrowersje oraz skrajne emocje na całym świecie. Akcja proponowana przez amerykańską organizację broniącą praw kobiet zadziwiła jednak nie tylko przeciwników przedwczesnego przerywania ciąży. Z jej inicjatywy ofiary huraganów zamiast jedzenia, czy też artykułów pierwszej potrzeby, otrzymają bowiem… darmową aborcję.

Whole Woman’s Health otwarcie proponuje kobietom, które ucierpiały wskutek kataklizmów dotykających w ostatnim czasie Stany Zjednoczone, zabieg przerwania ciąży. Amerykanki nie będą musiały za niego zapłacić ani dolara. Na aborcję zdecydowały się lub wyraziły tego typu chęć już 74 kobiety z Teksasu.

Amerykanki, które zgłoszą się do Whole Woman’s Health, otrzymają środki na transport i opiekę w klinice. Proponuje im się także ewentualną opiekę nad dziećmi w czasie nieobecności w domu.

Organizacji udało się zebrać już 15 tysięcy dolarów. Celem jej członków jest jednak zgromadzenie jeszcze 40 tysięcy, które zostaną w całości przeznaczone na aborcje dokonywane przez ofiary huraganów Harvey oraz Irma.

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również