UDOSTĘPNIJ

Jak podają amerykańskie agencje wywiadowcze, zarówno Państwo Islamskie, jak i inne organizacje terrorystyczne opracowały nową metodę umieszczania ładunków wybuchowych w narzędziach elektronicznych tak, by stały się one niewykrywalne podczas kontroli na lotnisku.

Jak podało w sobotę CNN, FBI informuje, że terroryści mogą być w posiadaniu sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, jakie posiadają lotniska. Dzięki temu mogą doskonale testować skuteczność ukrywania materiałów wybuchowych w bagażu czy ubraniach, a zamachy na samoloty staną się proste niż kiedykolwiek.

Stacja podkreśliła rolę, jaką wywiad USA odegrał w decyzji administracji Donalda Trumpa o zakazie wnoszenia na pokład samolotów urządzeń większych niż smartfon. Zakaz ten odnosi się do bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej. Zakaz ten jest odpowiedzią władz na zwiększone ryzyko ataku terrorystycznego.

Według ustaleń FBI bomby umieszczone w laptopach są znacznie cięższe do wykrycia przez skanery niż inne ładunki jakie były tworzone przez grupy terrorystyczne w poprzednich latach.

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZmarł twórca flagi homoseksualistów
Następny artykułPerfidna zemsta Unii na brytyjskich kierowcach

Zobacz również