UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Caracal Rooikat

Premier Turcji poinformował, że w kraju ma miejsce wojskowy zamach stanu. W Ankarze słyszano strzały, a nad miastem latają helikoptery i samoloty wojskowe – donosi Reuters. Nie znane są szczegóły zdarzenia, jednak pojawiają się pierwsze relacji Polaków przebywających w Turcji.

Jak relacjonuje w rozmowie z TVP Info Joanna Pietrzak, Polka mieszkająca w Turcji, cały ruch ruch uliczny, w tym komunikacja publiczna, w Turcji jest zablokowany, a na głównych ulicach stoją czołgi.

Jak przekonuje Polka, czarę goryczy przelały rozboje na wschodzie Turcji, w reakcji na które niezadowolona z rządów Erdogana armia postanowiła pokazać swoją siłę.

 – Dostęp do mediów społecznościowych już tradycyjnie jest zamykany. Trudno na tę chwilę wskazać jakiś moment zapalny. Mówi się o jednostkach wojskowych w strukturach państwa. Jeśli teraz mielibyśmy szukać winnego, to tzw. „drugie państwo”. Czuć w powietrzu atmosferę lęku – kończy swoją relację Polka.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPILNE: wojskowy zamach stanu w Turcji. Strzelaniny, czołgi i blokada w Stambule
Następny artykułWojskowy zamach stanu w Turcji. Pierwsze nagrania (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również