UDOSTĘPNIJ

Ze względu na przybycie muzułmańskich uchodźców z Syrii, władze szkoły w Bawarii listownie poinstruowały rodziców niemieckich dzieci, by zabronili dziewczynkom ubierać się w krótkie spódniczki i bluzki z dekoltem. 

Wszystko po to, by stworzyć warunki dla 200 syryjskich uchodźców, którzy zostaną ulokowani w pobliżu sali gimnastycznej bawarskiej szkoły. Die Welt podaje, że salę zamknięto, a zajęcia z WF-u dla niemieckich dzieci zostały przeniesione do innej szkoły. Jednakże, dyrektor Martin Thalhammer wciąż obawia się o interakcję uchodźców z dziećmi. Postanowił więc ustalić jaki ubiór jest dopuszczalny, a jaki nie.

Dyrektor podkreślił w liście do rodziców, że uchodźcy mają zakaz wejścia na teren szkoły, a liczba nauczycieli pilnujących dzieci podczas przerw zostanie zwiększona. Mimo wszystko, należy zachować dodatkowe środki ostrożności.

Dyrektor zaznaczył, że uchodźcy to w zdecydowanej większości muzułmanie mówiący po arabsku i widok odsłoniętego dziewczęcego ciała nie jest dla nich codziennością. Aby uniknąć „nieprzyjemnych sytuacji” dziewczynki mają zakaz noszenia bluzek z dekoltem, krótkich spodenek i spódniczek mini.

Lokalni politycy zgadzają się z decyzją i twierdzą, że zastosowane środki są absolutnie konieczne. W rozmowie z Die Welt mówią:

„Gdy młodzi muzułmanie idą na basen i widzą dziewczyny w bikini są po prostu przytłoczeni”.

W Bawarii toczy się obecnie dyskusja o bezpieczeństwie, ale i wolności niemieckich dzieci.
Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł