UDOSTĘPNIJ
fot. Clement Alloing

Samolot malezyjskich linii lotniczych Air Asia, który leciał z Indonezji do Singapuru utracił łączność z kontrolą ruchu lotniczego. Na pokładzie maszyny znajduje się 155 pasażerów – 149 Indonezyjczyków, 3 Koreańczyków, Singapurczyk, Malezyjczyk i Brytyjczyk, w tym 16 dzieci i jedno niemowlę.

Indonezyjskie ministerstwo transportu poinformowało media, że kontakt z samolotem urwał się o godzinie 6:17 (0:17 polskiego czasu) nad Morzem Jawajskim. Tuż przed utratą łączności pilot samolotu miał prosić o pozwolenie na lot „nietypową” trasą.

Urząd lotnictwa cywilnego w Singapurze rozpoczął już akcję poszukiwawczą maszyny.

To kolejny taki incydent związany z malezyjskimi liniami lotniczymi w tym roku. W marcu zaginął w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach samolot z 239 pasażerami. Z kolei w lipcu jeden z malezyjskich samolotów z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony nad terytorium Ukrainy. Obydwa samoloty należały do państwowego przewoźnika, Malysia Airlines. Malezyjska AirAsia dotąd nie straciła ani jednej maszyny.

 

źródło: tvn24/reuters

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMinister nauki kpi z otyłości prawicowego dziennikarza
Następny artykułZbiorowy pozew przeciwko Facebook. Będzie proces za inwigilację użytkowników
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również