UDOSTĘPNIJ

Jak podaje Fakt, specjalista od protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego dr Janusz Sibora zauważył, iż podczas konferencji Andrzeja Dudy, podczas której omawiał dymisje w rządzie premier Kopacz nie było flagi unijnej. 

To absolutna nowość, by w pałacyku MSZ w Warszawie nie było flagi unijnej podczas wystąpień najważniejszych osób spośród polskich władz. Do tej pory pojawiała się ona za plecami rządzących od 1 maja 2004, kiedy to Polska wstąpiła do Unii.

Najwyraźniej Duda postanowił zmienić tę tradycję, choć nie można wykluczyć tego, iż była to pomyłka. Jedno jest pewne. Podczas wystąpienia w którym prezydent elekt nie skąpił Platformie Obywatelskiej gorzkich słów, za jego plecami obserwować mogliśmy sześć polskich flag. Unijnej zaś nie.

O sprawie natychmiast poinformował redakcję Faktu ekspert ds. protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego dr Janusz Sibora.

Co sądzicie o tej sprawie?

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowa akcja w sieci. W zemście za Stonogę, zgłaszają profil PO
Następny artykułTymochowicz: Stonoga to mój najzdolniejszy uczeń
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również