UDOSTĘPNIJ

To wiadomość z ostatniej chwili. Elon Musk ogłosił właśnie, że już wkrótce rozpocznie się zupełnie nowy etap w dziejach podboju kosmosu.

20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC Apollo 11 wylądował na Księżycu, a człowiek po raz pierwszy w historii postawił na nim swoją stopę. Łącznie tego zaszczytu dostąpiło jedynie 12 osób. Ostatni taki lot odbył się w 1972 roku – później zaprzestano wysyłania ludzi na Księżyc.

Teraz po niemal pół wieku zostaną wznowione loty na Księżyc, jednak ich charakter będzie zupełnie inny niż wcześniej. Od teraz polecieć będą mogli tam nie tylko państwowi naukowcy, ale każdy kto ma odpowiednią ilość pieniędzy. To prawdziwy przełom

– Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że pod koniec następnego roku SpaceX wyśle dwie prywatne osoby w podróż na księżyc – czytamy.

Chociaż w tym momencie jest to luksus, na który pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi, to nie ma wątpliwości, że ceny lotów z czasem będą maleć. Można więc mówić o początku zupełnie nowej ery. Ery księżycowej turystyki.

źródło: spacex.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPościg tygrysów za dronem to hitowy viral. Jest jednak drugie, mroczne dno (VIDEO)
Następny artykułGiertych do Kaczyńskiego: „O czym ten PADALEC Biedroń gada?”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również