UDOSTĘPNIJ

To wiadomości z ostatniej chwili. Kryzys migracyjny znowu zbiera swoje żniwo. W trakcie niebezpiecznej podróży do Europ zginęło 240 imigrantów. Ta informacja dotarła do nas dzięki zeznaniom ocalałych, którzy opowiedzieli o niej agencji UNHCR.

Do tragedii doszło na Morzu Śródziemnym. Z nieznanych jeszcze powodów, zatonęły tam dwa statki, co doprowadziło do śmierci niemal wszystkich pasażerów. Wśród ofiar była między innymi 19-letnia bramkarka reprezentacji Gambii w piłce nożnej.

Na razie na temat całej sprawy wiemy niewiele. Informacja o katastrofie dotarła do mediów i policji dzięki dwóm imigrantom, którzy mieli szczęście ją przeżyć. Morze wyrzuciło ich na brzeg włoskiej Lampedusy.

Ludzie, którzy byli na pokładach, najprawdopodobniej próbowali dostać się do Europy Zachodniej. Statki wypłynęły z portu w Libii.

Służby nie są jednak pewne, że wszyscy pasażerowie nie żyją. Choć tak wynika z opowieści ocalałych, nie znaleziono do tej pory żadnych ciał.

To nie pierwsi ludzie, którzy utopili się w Morzu Śródziemnym próbując przedostać z Afryki do Europy. Z dostępnych nam informacji wynika, że w ten sposób zginęło już ponad 4,200 imigrantów.

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również