UDOSTĘPNIJ

Od wczoraj trwa afera z udziałem Łukasza Jakóbiaka, youtubera, który przeprowadził wywiad z prezydentem Komorowskim. Internauci masowo zarzucali mu kłamstwa, o których pisaliśmy tu LINK i tu LINK. Ator, jeden z vlogerów, czyli ze środowiska, w którym obraca się Jakóbiak sugeruje, że wywiad może być traktowany jako… spot wyborczy.

Krzysztof Woźniak, Ator, zna środowisko i wie jakimi rządzi się ono regułami. Doskonale zna realia, ponieważ sam osiąga miesięcznie więcej wyświetleń niż Jakóbiak. Według niego, wywiad, który poruszył cały internet mógł być… spotem wyborczym. Zwraca uwagę na przeszłość Jakóbiaka, zarobki youtuberów i okoliczności w jakich wypromowano film.

Ator twierdzi, że jeśli Kancelaria Prezydenta sama zgłosiła się do Jakóbiaka, to materiał powinien być traktowany jako spot wyborczy, szczególnie, że prezydent został w nim przedstawiony w bardzo korzystnym świetle. Ator zaznacza, że w tej sytuacji Kancelaria Prezydenta zostałaby wykorzystana do kampanii prezydenckiej. Należy również pamiętać, że spot wyborczy w kampanii podlega finansowaniu, które musi być transparentne. Każda wydana w trakcie kampanii złotówka musi być rozliczona.

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału, aczkolwiek dla mniej cierpliwych zaznaczamy, że rozważania, o których mowa zaczynają się w 22:30. Żeby zrozumieć dobrze kontekst, należy jednak obejrzeć cały film.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDurczok nie molestował! Wygra grube miliony w procesach?
Następny artykułTygodnik Newsweek podarty na wizji (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również