UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Paweł Cieśla / youtube.com/racjonalistatv

Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Wojciech Krysztofiak, podzielił się swoją opinią na temat konsekwencji zwycięstw polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Słowa uczonego wzbudziły ogromne kontrowersje.

Jak przekonuje w swoim felietonie Krysztofiak zwycięstwa polskiej drużyny na EURO 2016 wzmocnią w Polsce „brunatny nacjonalizm”, co jest zresztą – jak przekonuje – na rękę obecnemu obozowi władzy.

 – 10 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Startuje w nich reprezentacja Polski. Jej zwycięstwa wzmocnią falę brunatnego nacjonalizmu zalewającą nasz kraj. Dlatego też z antypisowskiego punktu widzenia, polskim piłkarzom należy życzyć wszystkich przegranych meczów oraz kompromitacji sportowej – przekonuje Krysztofiak.

Co ciekawe, oburzeni na słowa szczecińskiego wykładowcy poczuli się nie tylko konserwatywni komentujący ale także identyfikujący się z lewą stroną sceny politycznej dotychczasowi zwolennicy Krysztofiaka, którzy często się z nim zgadzali.

Według dużej większości komentujących, tak i z lewej strony jak i z prawej, Krysztofiak prostu przesadził w swoich wywodach i doszukuje się w pozytywnych wydarzeniach czegoś czego nie ma.

dr hab. Wojciech Krysztofiak w przeszłości był związany z Ruchem Palikota, z którego ramienia bez powodzenia startował w wyborach samorządowych i europarlamentarnych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKampania Przeciw Homofobii i Winnicki o masakrze w Orlando
Następny artykułNagrała masakrę w Orlando. Zginęła z telefonem w ręce (video +18)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również