UDOSTĘPNIJ

  W sobotę tygodnik ?Wprost? opublikował kompromitujące rząd nagrania, w których udział biorą szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i prezes NBP Marek Belka. Z rozmowy wynika, że państwo polskie jest w tak złym stanie, że praktycznie nie istnieje. Ujawniają też one szereg powiązań, przekrętów i machlojek, które są zasługą obecnego rządu, a które poważnie szkodzą działalności państwa polskiego a wręcz jego istnieniu.

Zachowanie szefa rządu, Donalda Tuska, który na poniedziałkowej konferencji prasowej prosto w oczy lał wodę ludziom, wybielając aferę i robiąc z niej przy pomocy mediów nieznaczącą błahostkę, jest skandaliczne. Po wybuchu afery taśmowej, środowiska młodzieży narodowej zorganizowały dwie manifestacje antyrządowe, w pierwszej brało udział kilkaset osób, w drugiej już około tysiąca. Pierwsza manifestacja została potraktowana policyjnymi pałami i gazem wymierzonym również w kobiety i dzieci. Podczas drugiej manifestacji kordon policyjny starał się zablokować maszerujący tłum, spychając go i bijąc przypadkowych ludzi pałkami. Z tłumu zostali wyciągnięci Krzysztof Bosak i Robert Winnicki, w brutalny sposób powaleni na ziemię i odprowadzeni do policyjnych samochodów. Przewieziono ich na komendę przy ul. Wilczej, po czym postawiono im zarzuty napaści na policjantów. W trybie przyśpieszonym odbyła się rozprawa sądowa. Policja nie miała do przedstawienia żadnych dowodów, w związku z tym sprawa została skierowana do prokuratury, aby zbadać ją w postępowaniu przygotowawczym. Były to pierwsze zatrzymane ofiary afery taśmowej, problem w tym że nie miały z nią nic wspólnego. Chcieli tylko wraz z innymi młodymi ludźmi zamanifestować sprzeciw wobec barbarzyńskich rządów, na co pozwala im konstytucyjne prawo.

Cała sprawa przyjęła dla rządu o wiele gorszy obrót, gdy w środę do siedziby ?Wprost? wkroczyło ABW, żądając wydania wszystkich nośników z nagranymi rozmowami. Środowiska dziennikarskie zachowały się niezwykle solidarnie, gromadząc się w redakcji tygodnika, wszystko rejestrując i wyrażając protest wobec ograniczania wolności słowa. Powoli kończy się epoka resortowych i posłusznych władzy mediów. Jawny zamach na wolność słowa i przekonań, sprawił że wielu otworzyło oczy.

Podobnie powinni zachowywać się obywatele. Nie jest już ważne to, czy ktoś jest lewicowy, prawicowy, eurosceptyczny czy euro entuzjastyczny. W obliczu afery, przed jaką stanęliśmy powinny zniknąć wszelkie podziały. Mamy już czarno na białym dowody na to, że żyjemy w nowoczesnym komunizmie. Nie istnieje nic takiego jak demokracja, czy wolność poglądów, ponieważ gdy tylko poglądy sprzeczne rządowi są manifestowane, ten nasyła na ludzi policjantów z pałami, którzy swoim zachowaniem powodują realne zagrożenie zdrowia i życia protestujących. Naszym dotychczasowym milczeniem pozwoliliśmy na to, abyśmy pracowali do śmierci. Pozwoliliśmy na kradzież naszych pieniędzy z OFE. Pokornie godziliśmy się na drakońskie podatki, narastającą biurokrację i wprowadzanie kolejnych przepisów, które coraz bardziej utrudniały nam życie. Pozwoliliśmy na zniszczenie służby zdrowia oraz całkowite zawalenie systemu finansowego państwa. Milczeniem doprowadziliśmy do rosnącego bezrobocia i pogłębiającej się nędzy. Ze spokojem patrzyliśmy na to, jak młodzi i wykształceni ludzie tysiącami opuszczają nasz kraj, ponieważ nie daje on żadnych perspektyw rozwoju, przez szalejący nepotyzm i korupcję. Pozwalaliśmy pluć sobie w twarz elicie rządzącej i posłom, którzy wyzywali nas od bydła i gówna. Koniec z tym! Jesteśmy silnym i pracowitym narodem. Posiadamy wspaniałą tożsamość, na którą składa się nasza kultura, tradycje, historia, ale nie możemy dać się dalej okradać, obrażać i traktować jak ostatnie ?bydło? (Bartoszewski) lub ?stado baranów? (Lis). Nadszedł najwyższy czas, aby wstać z kolan i rozwiązać okrągłostołową mafię, a możemy zrobić to tylko wychodząc na ulicę i protestując. Nadszedł koniec III RP.

24 czerwca o godzinie 16.00 pod Kancelarią Premiera w Warszawie przy al. Ujazdowskich 1/3 odbędzie się apolityczny, zarejestrowany i legalny protest antyrządowy. Pokażmy im gdzie jest ich miejsce i odzyskajmy Polskę.
Link do wydarzenia :

LINK DO WYDARZENIA

LINK DO STRONY NA FACEBOOKU

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKtoś podsrywa III RP, Tusk złapany za jaja
Następny artykułPrzyganiał kocioł garnkowi, czyli historii IV RP kurs przyspieszony
Aleksandra Kostecka

Reprezentantka Ruchu Narodowego. Współpracuje z portalami wmeritum.pl (jedyna kobieta w dziale moto) i pikio.pl.
Studentka resocjalizacji. Zawodowo pracuje jako Copywriter.
Kocha morze i stare samochody.

Zobacz również