UDOSTĘPNIJ

Władze szwedzkie czekały przez jakiś czas na wydanie oficjalnego komunikatu dotyczącego tego, czy zdarzenie w Sztokholmie rzeczywiście było zamachem terrorystycznym. Internauci szybko jednak uznali, że tak, a portale wypełniły się oskarżeniami wobec ISIS. Jak się teraz okazuje, te przeczucia były najprawdopodobniej słuszne.

Dzięki zdjęciom i nagraniom z aresztowania świat zobaczył, jak wygląda zamachowiec. Trudno więc mieć jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jego pochodzenia. Napastnikiem był mężczyzna o arabskim wyglądzie, o skórze ciemniejszej niż ta mieszkańców Szwecji, z bujnym zarostem.

Niedługo może się więc okazać, że za tym zamachem także stoi ISIS. Jeśli nawet nie ta organizacja, to prawdopodobnie inni islamscy ekstremiści. Konkretne informacje policja i prokuratura ujawnią zapewne po przesłuchaniu mężczyzny, teraz jednak można chyba w dużej mierze polegać na fotografiach świadków.

W mediach pojawiły się także informacje mówiące o 3 zamachowcach wyskakujących z bronią z taranującej ludzi ciężarówki. Dlatego właśnie ludzie przebywający blisko miejsca zdarzenia mieli usłyszeć strzały. Oni jednak najprawdopodobniej nie zostali jeszcze złapani przez szwedzkie służby.

fot. twitter
fot. twitter
fot. twitter

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również