UDOSTĘPNIJ

Politycy nie uczą się na błędach. 5 lat po tym, jak Donald Tusk nieomal został zlinczowany za próby wprowadzenia ACTA, analogiczną operację próbuje przeprowadzić Jarosław Kaczyński. Tym razem jednak, bez udziału europejskich instytucji – całkowicie na własną rękę.

Wyciekły fragmenty projektu ustawy, nadającej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji nowe kompetencje. To furtka do roztoczenia politycznej kontroli nad internetem.

Poseł Arkadiusz Marchewka z PO za pośrednictwem Twittera ujawnił fragmenty nieoficjalnego projektu, który niebawem ma przedstawić PiS.

– Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest krajowym punktem kontaktowym dla usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach środków społecznego przekazu – brzmi kontrowersyjny fragment potencjalnej ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się, PiS znalazł bat na media! KOSMICZNA kara dla TVN za relację z…

Ministerstwo Prawdy

Tego rodzaju zmiany będą skutkować m.in. ograniczeniem wolności wypowiedzi w social media, a także sprawowaniem kontroli nad portalami internetowymi.

To politycy będą decydować, które informacje są prawdziwe, a które nie. To czarny sen George’a Orwella, który spełnia się na naszych oczach. Trzeba bowiem być niesamowicie naiwnym, aby wierzyć, że taka władza będzie używana w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, a nie do realizacji politycznych celów. Ku chwale partii.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec Rydzyk nie zapłaci ogromnej kary. Sąd uchylił decyzję KRRiT

Źródło: crowdmedia.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWpis Dudy z 2012 roku hitem internetu. Brutalnie rozjechał PiS
Następny artykułZaskakujące wyniki badań kotów. Te zwierzęta nie tylko leczą!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również