UDOSTĘPNIJ

Do sieci wypłynął film z procesu głosowania w Donbasie. Wybory, które w niedzielę odbywały się w rejonach działań separatystów, nie zostały uznane przez Kijów. 

Mieszkańcy tzw. republik ludowych wybierali deputowanych do parlamentów oraz szefów władz wykonawczych.

Wybory władz prorosyjskich republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, to farsa, która odbywa się pod lufami karabinów– oświadczył wieczorem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

– Wybory te łamią ustalenia pokojowe z Mińska – dodał prezydent.

– Wybory władz powołanych przez prorosyjskich separatystów republik donieckiej i ługańskiej na wschodzie Ukrainy są przeszkodą na drodze do pokoju w tym kraju i Unia Europejska ich nie uzna – oświadczyła szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini.

– Uważam, że dzisiejsze wybory „władz wykonawczych i parlamentarne” w republikach ludowych donieckiej i ługańskiej stanowią nową przeszkodę na drodze do osiągniecia pokoju na Ukrainie. Głosowanie jest nielegalne i bezprawne i Unia Europejska go nie uzna – oświadczyła Mogherini w komunikacie.

Jednakże, Kreml uważa wybrane władze za legalne i zamierza z nimi współpracować.

Lokale wyborcze zostały otwarte zgodnie z obowiązującym na opanowanych przez separatystów terenach czasem moskiewskim, o godz. 8 rano. Głosowanie zakończono o godzinie 20 (18 w Polsce).

Procedurę głosowania przedstawia załączony poniżej film. Widać na nim uzbrojonego w karabin mężczyznę, który zagląda w karty osób wychodzących z kabin.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKoszulki „Danzig ist Deutsch” kwestionujące polskość Gdańska
Następny artykułWielka Brytania będzie wspierać powracających dżihadystów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również