UDOSTĘPNIJ

Odkąd Ryszard Petru stracił fotel szefa w swojej własnej partii, jego kariera zawodowa diametralnie się zmieniła. Teraz nadszedł czas odbudowy wizerunku, dlatego polityk powiedział, że zmienia partię.

Petru jest sfrustrowany sytuacją, która ma miejsce w Nowoczesnej. Jego fotel zajęła Katarzyna Lubnauer, która cieszy się poparciem wśród członków partii. Polityk chce odzyskać swoje stanowisko, albo zmieni polityczne barwy.

ZOBACZ TAKŻE: Petru: 28 lat temu byliśmy wzorem, dzisiaj jesteśmy na historycznym zakręcie

Chce odzyskać władzę w Nowoczesnej

Nie użyłbym wobec niego sformułowania „odpuścił”. Znam jego chęć walki. Katarzyna Lubnauer wygrała walkę o fotel szefa, bo miała za sobą partyjne doły, roszady na szczycie o kształt zarządu to są dwie inne rzeczy – powiedział poseł Marek Ruciński.

Petru za wszelką cenę stara się wrócić na swoje stanowisko, ale nic nie jest pewne. Dowiedzieliśmy się, że polityk ma już plan awaryjny.

ZOBACZ TAKŻE: Petru: Marsz Niepodległości powinien łączyć, nie dzielić

Petru zmienia partię

Jeśli Petru z powrotem nie zasiądzie na stołku szefa, to ma zamiar zmienić partię. Wybór padł na Platformę Obywatelską. Być może na taki rozwój sytuacji miało wpływ zaproszenie wystosowane przez Schetynę i jednocześnie propozycja, zgodnie z którą Petru miałby odpowiadać za sprawy gospodarcze.

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również