UDOSTĘPNIJ

25 maja w rocznicę śmierci Witolda Pileckiego ? jednego z najodważniejszych bohaterów w historii powojennej Polski ? 6 stóp pod ziemią zakończył swój czerwony żywot komunistyczny dyktator Wojciech Jaruzelski. Dla współczesnej młodzieży wychowanej przez pokolenie ?Solidarności? ocena postaci towarzysza ?Wolskiego? jest jednoznaczna. Miejsce dla człowieka, który nie wahał się wyprowadzić wojsk przeciwko własnemu narodowi jest na samym dnie śmietnika historii, a nie ? jak chcą starzy aparatczycy z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ? w panteonie polskich bohaterów.

Jak na przestrzeni lat wyglądają ?zasługi? Wojciecha Jaruzelskiego odznaczonego przez moskiewskich czekistów w 1983 roku platynowo-złotym orderem imienia Włodzimierza Lenina?

1. W okresie stalinowskim według akt Instytutu Pamięci Narodowej współpracował jako agent ?kapuś? informator z Informacją Wojskową, czyli najprościej rzecz ujmując z komunistyczną jednostką agenturalną w Polsce, która wraz z komunistami z Moskwy pracującymi w Ministerstwie Spraw Publicznych, prześladowała żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

2. Jako szef Ministerstwa Obrony Narodowej w PRL nakręcił, niczym Josepf Goebbels, spiralę nienawiści skierowaną przeciwko Żydom. Czystki antysemickie, jakie Jaruzelski przeprowadził w Ludowym Wojsku ?Polskim? to antysemityzm w najczystszej postaci.

3. W 1970 osobiście odpowiadał za masakrę na Wybrzeżu. Krwawo stłumił ciężko pracujących na chleb robotników na Pomorzu. Do końca swojego żywota nie odpowiedział personalnie przed Sądem Rzeczypospolitej Polskiej za ofiary śmiertelne, które straciły życie z powodu jego rozkazu upoważniającego służby mundurowe do użycia broni ostrej.

4. 13 grudnia 1981 roku ogłosił stan wojenny i sam jako dyktator stanął na czele junty wojskowej pod prowizoryczną nazwą Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. W wyniki jego zdradzieckiej decyzji córy i synowie polskiej ziemi oddali życie na ołtarzu ojczyzny. Dziesięć tysięcy działaczy antykomunistycznych, którym w opozycji do wierchuszki PZPR bliskie były losy ojczyzny zostało internowanych do ośrodków zamkniętych i pilnie strzeżonych. Z kopalni ?Wujek?, ?Ziemowit? i ?Piast? masowo zwalniani byli robotnicy.

5. Jako pierwszy prezydent III Rzeczypospolitej skutecznie blokował lustracje, a jego główną zasługą było zapewnienie bezkarności zaprzedanej i wyszkolonej w Moskwie kadrze kierowniczej i generalicji, z którą ? nieraz i nie dwa ? zajadał się kawiorem.

Na zakończenie warto zadać sobie jedno podstawowe i zarazem fundamentalne pytanie. Gdzie powinien zostać pochowany największy renegat w historii powojennej Polski? Odpowiedź jest prosta jak budowa rosyjskiego cepa. Na terenie rosyjskiej ambasady, tuż pod płotem wejściowym.

Niestety postkomunistyczna lewica podnosi larum i postuluje jako miejsce pochówku Powązki Wojskowe. Pozwolę to sobie określić himalajami hipokryzji. Od zawsze Aleja Zasłużonych na Wojskowych Powązkach to panteon najwybitniejszych Polaków, a nie śmietnik historii.

Stop dla pochówku towarzysza Jaruzelskiego na Powązkach Wojskowych!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również