UDOSTĘPNIJ

Karę jedenastu lat więzienia otrzymał nastolatek z USA, który w internecie aktywnie wspierał Państwo Islamskie. Został aresztowany kilka miesięcy temu, a w czerwcu przyznał się do stawionych mu zarzutów. Dziś zapadł wyrok w jego sprawie.

Skazany na więzienie nastolatek o imieniu Ali Shukri Amin mieszka w USA w stanie Wirginia, co jednak nie przeszkadzało mu w aktywnym wspieraniu samozwańczego kalifatu i pozostawaniu w stałym kontakcie z członkami ISIS.

Siedemnastolatek poprzez Twittera rozpowszechniał treści propagandowe islamistów. Co więcej, umieścił w internecie instrukcję jak przesyłać dżihadystom pieniądze na wsparcie ich działań. Aktywista ISIS zebrał 4 tysiące obserwujących na Twitterze.

Ponadto w styczniu tego roku Amin pomógł zorganizować podróż do Syrii starszemu koledze, gdzie ten miał wstąpić w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Reza Niknejad, bo tak się nazywa niedoszły rekrut ISIS, nie sfinalizował jednak swojego planu. Zatrzymała go policja i zaprowadziła przed wymiar sprawiedliwości.

Sprawę skomentowała prokurator Dana Boente, która zauważyła, że „ci, którzy wykorzystują media społecznościowe do udzielania wsparcia Państwu Islamskiemu, zostaną zidentyfikowani i osądzeni z nie mniejszą uwagą niż ci, którzy sami jadą walczyć w szeregach dżihadystów”.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: dziennik.pl, tvn24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOdziennik.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziennikarka TV Republika „jedynką” na listach PiS
Następny artykułRosja upomni się o znaleziony „złoty pociąg”?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również