UDOSTĘPNIJ

Po śmierci Igora S., 25-latka z Wrocławia, który zmarł na jednym z tamtejszych komisariatów, jego rówieśnicy wyszli na ulice, by wyrazić swoje oburzenie. Bardzo szybko protesty przerodziły się w zamieszki. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak jeden z protestujących atakuje policje gazem. 

Jak pisaliśmy wcześniej, 25-letni Igor S. został zatrzymany przez wrocławską policję w ubiegłą niedzielę nad ranem, ponieważ funkcjonariusze podejrzewali, że jest poszukiwany. Chcieli go wylegitymować, ale 25-latek odmówił, bo uznał, że nie zrobił nic złego i policjanci nie mają podstaw do interwencji. Na komisariacie, rzekomo kilka minut po użyciu paralizatora, 25-latek zaczął sinieć i wkrótce zmarł. To jest jednak wersja policji, w którą nie wierzą znajomi i przyjaciele 25-latka. Według nich mężczyzna został śmiertelnie pobity.

ZOBACZ TAKŻE – Tak wygląda człowiek zabity paralizatorem? Będą protesty pod komendą

Dlatego też przez ostatnie dni we Wrocławiu odbywały się protesty, które często przeradzały się w starcia z policją. Niektóre wrocławskie ulice były wyłączone z ruchu z uwagi na rozgrywające się na nich zamieszki. Protestujący oprócz oskarżeń i wyzwisk, rzucali w stronę funkcjonariuszy kamienie i inne przedmioty. Policja, by ostudzić zapał protestantów użyła armatek wodnych i granatów hukowych.

ZOBACZ TAKŻE – Mamy film z interwencji policji, po której zmarł 25-latek. „Ludzie, pomóżcie!” (video)

Do sieci trafiło również nagranie, na którym widać jak jeden z protestujących podchodzi do policjantów i atakuje ich gazem. Funkcjonariusze obezwładnili szybko agresywnego mężczyznę, jednak do akcji musiał wkroczyć oddział prewencji, który oddzielił policjantów od tłumu manifestujących.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPoczta Polska kazała listonoszom liczyć kroki
Następny artykułPublicysta „wSieci Historii” nowym ambasadorem w Watykanie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również