UDOSTĘPNIJ

Jak podaje CNN, brytyjski archeolog Nicholas Reeves z Uniwersytetu w Arizonie dokonał przełomowego odkrycia. Badacz jest przekonany, że odnalazł grób Nefretete. 

Nefretete była legendarną, jedyną królową Egiptu. Do tej pory nie było wiadomo, gdzie została pochowana. I choć środowisko naukowe jeszcze nie potwierdziło odkrycia, Reeves już ogłosił sukces. Jak twierdzi, miejsce pochówku królowej znajduje się w pomieszczeniu ukrytym w grobowcu faraona Tutenchamona. Ten z kolei odnaleziono już w 1922 roku.

Od dawna naukowcy głowili się dlaczego grobowiec faraona w Dolinie Królów jest tak niewielki. Brytyjski archeolog przekonuje, że wszystko dlatego, iż ten miał być przeznaczony dla kobiety, czyli właśnie królowej Nefretete, najprawdopodobniej matki Tutenchamona.

W grobowcu ma się znajdować tajne przejście do drugiego grobowca. Jeśli odkrycie Reevesa okaże się trafione, to będziemy mieli do czynienia z historycznym dniem dla archeologii.

źródło: CNN, Rmf24.pl

fot. Flickr

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAustria: Darmowy seks jako protest przeciw wysokim podatkom
Następny artykułWyrzucono pacjentów z sali żeby zrobić miejsce dla matki minister
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również