UDOSTĘPNIJ
źródło: bbc.co.uk

Po referendum ws. Brexitu w Wielkiej Brytanii gwałtownie nasiliły się nastroje ksenofobiczne i rasistowskie. Spowodowało to falę ataków, których ofiarami często byli Polacy.

Tym razem Brytyjczycy szykują jednak dla Polaków coś miłego. W Londynie planowana jest budowa wartego około milion funtów pomnika upamiętniającego słynny dywizjon 303 oraz jego wkład w bitwę o Anglię.

Pomnik ma mieć kształt samolotu Spitfire, a zakończenie jego budowy jest planowane na rok 2020. W komitecie budowy pomnika znalazły się takie osoby jak Lord Tebbit, Anna Maria Anders, Barbara Briggs, Barbara Kaczmarowska-Hamilton, Daniel Kawczynski czy dr Marek Stella-Sawicki.

– Polscy piloci odznaczyli się niebywałą odwagą i poświęceniem na froncie II wojny światowej. Brytyjczycy, z którymi o tym rozmawiałem na przestrzeni lat, o dokonaniach Polaków wypowiadają się z podziwem – tłumaczył Daniel Kawczynski, członek brytyjskiego parlamentu oraz Partii Konserwatywnej. Kawczynski mieszka na wyspach od siódmego roku życia, jednak urodził się w Warszawie.

źródło: onet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również