UDOSTĘPNIJ

Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz cofnęła zgodę na organizację manifestacji pod hasłem „Polacy przeciw imigrantom”. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski uchylił decyzję władz Warszawy.

Ratusz argumentując decyzje o nie wydaniu zgody na organizację demonstracji powoływał się na to, że cel manifestacji będzie złamaniem przepisów prawa dotyczących mowy nienawiści.

Wojewoda uznał jednak, że samo domniemanie, iż może zostać złamane prawo jest niewystarczającym uzasadnieniem, by w takiej sytuacji prewencyjnie zakazać manifestacji. Dodał także: Wolność słowa i zgromadzeń polega na tym, żeby godzić się na publiczne głoszenie nawet takich poglądów, które wywołują naszą niezgodę – czytamy wypowiedź Kozłowskiego na portalu Onet.pl

Chęć udziały w demonstracji deklaruje coraz więcej ludzi. W chwili pisania artykułu do wydarzenia na Facebooku dołączyło już ponad 55 tys. osób.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPremier Słowacji o Nord Stream II. „Robią z nas idiotów”
Następny artykułPawłowicz: Wyobrażam sobie Pańską odciętą głowę na płocie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również