UDOSTĘPNIJ
fot. Jerzy Dudek/Andrzej Marchwiński

Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan, złożył pozew przeciwko gazecie Tomasza Lisa, Newsweekowi. Przedsiębiorca domaga się 100 tys. złotych i przeprosin za sugestie jego rzekomych związków z gdańską mafią, które pojawiły się w Newsweeku.

Chodzi o artykuł w Newsweeku mówiący o tym, że Jakubiak przejął udziały w browarze od członka jednej z grup przestępczych w trójmieście za pomocą „serii sprytnych operacji”, po tym gdy ten został aresztowany.

Jakubiak przekonuje, że tezy stawiane w piśmie Lisa są nieprawdziwe i są zwykłymi pomówieniami. Wskazuje też, że prokuratura badała już sprawę i żadnych jego związków z mafią ani przestępstwa nie stwierdziła.

– Zgadzam się w całości z tym, co zostało napisane w pozwie. ?Newsweek? otrzymał odpowiedzi na wszystkie zadane mi pytania. Artykuł jednak nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest zmanipulowany. – powiedział Jakubiak w wywiadzie dla Super Express.

Newsweek broni się prawem do swobody wypowiedzi a jego dział prawy potwierdza, że pozew rzeczywiście trafił już do Sądu Okręgowego w Warszawie.

 

źródło: Super Express

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzas rolizczeń w KNP? Mocne oświadczenie wiceprezesa Jacka Wilka
Następny artykułBronisław ?Kiepski? Komorowski
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również