UDOSTĘPNIJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zadeklarował pomoc uciekinierom chcącym podjąć studia na UJ. Stwierdził, że uczelnia wyraża gotowość przyjęcia uchodźców na studia, a chętni będą mieli ufundowane stypendia. Mogą też liczyć na zwolnienia z opłat – informuje portal Wyborcza.pl

Nie wiadomo na razie ilu takich studentów miałaby przyjąć uczelnia, uzależnione jest to od zapotrzebowania. UJ zapowiedział też, że zorganizuje kurs języka polskiego dla uciekinierów, którzy podejmą studia. W tej chwili, najliczniejszą grupę spośród studentów UJ z zagranicy stanowią Ukraińcy.

Dzisiaj na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych poszczególnych państw członkowskich UE odbyło się głosowanie ws. przyjęcia kwot uchodźców. Polska zagłosowała za. Przeciw były Węgry, Słowacja, Czechy i Rumunia. Jak informuje na Twitterze korespondentka TVP Magdalena Sobkowiak, reprezentująca nasz kraj Minister Teresa Piotrowska, oświadczyła: Dziś ważniejsza była solidarność z uchodźcami i z Europą. Z Grupą Wyszehradzką różnie bywało.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródłoWyborcza.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKukiz pisze list do Tuska ws. uchodźców
Następny artykułMieszkania socjalne dla imigrantów. Ziobro ujawnia zamiary rządu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również