UDOSTĘPNIJ
fot. Shutterstock

Paragwajskie władze odmówiły zgwałconej 10-letniej dziewczynce aborcji. Skrzywdzone dziecko będzie zmuszone do porodu, mimo że zagraża on poważnie jej życiu.

Jak podaje The Telegraph ciąża dziesięciolatki wyszła na jaw gdy trafiła ona do szpitala z bólami brzucha. W wyniku badań okazało się, że jest w 22 tygodniu ciąży a „ojcem” dziecka jest jej ojczym.

Matka dziewczynki zabiegała o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji jednak paragwajskie władze zdecydowały, że mimo zagrożenia życia dziewczynki nie zrobią wyjątku w jej sprawie i zastosują się do obowiązującego w Paragwaju całkowitego zakazu aborcji.

Matka zgwałconej dziewczynki została aresztowana i oskarżona o współudział w molestowaniu nieletniej.

Przypadek 10-latki nie jest ani wyjątkiem, ani rzadkością. Jak podają oficjalne badania (prawdopodobnie zaniżone) tylko w 2014 roku w Paragwaju 680 dziewczynkom w wieku od 10 do 14 lat odmówiono prawa do aborcji. Największe organizacje międzynarodowe zajmujące się prawami człowieka – w tym Amnesty International – zaapelowały do paragwajskich władz o wyrażenie zgody na przeprowadzenie aborcji.

bh, źródło: rp.pl/The Telegraph

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRzecznik PiS wyszedł ze studia TVP Info. Poszło o Komorowskiego
Następny artykułZwierzęcy patriotyzm – Amor patriae nostra… instinctus
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również