UDOSTĘPNIJ

Prawo i Sprawiedliwość zamierza zagonić więźniów do pracy. O rewolucyjnym projekcie partii rządzącej poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który przekonuje, że program pracy więźniów uzdrowi sytuację, a jego główna część będzie w całości sfinansowana przez skazańców. 

– Utrzymanie każdego więźnia kosztuje miesięcznie 3150 zł. Koszty wciąż wzrastają, a około 70 proc. więźniów nie pracuje – mówił Jaki.

Po pierwsze, PiS chce, by więźniowie pracowali najwięcej jak to możliwe. Program zakłada, że samorządy będą mogły zatrudniać skazańców do większej ilości projektów niż teraz. Więźniowie będą mgli pracować przy budowie mieszkań komunalnych czy wałów przeciwpowodziowych i wodociągów.

Po drugie, przedsiębiorcy będą mogli liczyć na specjalne ulgi, jeśli zdecydują się na zatrudnienie więźniów.

Po trzecie, co najciekawsze, program PiS zakłada program budowy hal produkcyjnych w całym kraju, który w całości będzie sfinansowany z pracy więźniów. Jeśli pomysł się sprawdzi, tego typu projektów będzie znacznie więcej.

– Cały, bezprecedensowy program budowy hal produkcyjnych sfinansują więźniowie ze swojej pracy – mówił Jaki.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvp.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUsunięto kamerę w Sejmie nad posłami PiS. Nie zobaczymy co robią
Następny artykułUK: Policja winna śmierci 96 kibiców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również