UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay - wikipedia (Ferdinand Neumann)

Teresa Neumann była bardzo znaną niemiecką mistyczką i stygmatyczką. Podczas wielkich cierpień, które przeżywała przez odnawiające się wciąż rany na wzór chrystusowych, wielokrotnie miała ona otrzymywać od Boga wizje. Najważniejsza z nich dotyczyła losów Niemiec i Polski, które, według Neuman czeka kompletna odmiana. Pierwszy kraj upadnie, drugi za to przemieni się w wielką, światową potęgę.

W swoich widzeniach Teresa Neumann miała otrzymywać wiele przepowiedni dotyczących przyszłości. Jedną z nich ogłosiła, gdyż, jak stwierdziła, nakazał jej to sam Bóg. Przemówić miał do niej prorok Eliasz, który objawił jej los wielu światowych stolic, w tym Moskwy, Berlina, czy Warszawy. Trudno nawet stwierdzić, która z nich była najbardziej zaskakującą.

Całe objawienie Neumann było wielkim ostrzeżeniem wobec świata. Eliasz miał przepowiedzieć jej nadejście sądu ostatecznego i zdradzić, co stanie się z poszczególnymi narodami. Przepowiednia w największej części dotyczyła losów Niemiec i Rosji.

– Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych. Biada Berlinowi. Los jego będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina – miasta zbrodni i pychy – przepowiadała Niemcom Neumann. W Rosji za to według niej upadnie wiara prawosławna.

– Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej – powiedziała stygmatyczka o Polsce. Słowa te nawet z perspektywy katolików są jednak szokujące.

Interpretacja i wiara w przerażającą wizję Neumann to sprawa indywidualna. Dla chrześcijan może się okazywać jednak o tyle możliwa, że opiera się rzeczywiście na obrazie Boga, jako sprawiedliwego sędziego.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również