UDOSTĘPNIJ
źródło: facebook.com/robertwinnickipubliczny

Czy w zbiorze zastrzeżonym IPN są informacje na temat morderstwa Bohdana Piaseckiego?

60 lat temu, 22 stycznia 1957 roku, został uprowadzony i najprawdopodobniej tego właśnie dnia zamordowany, 15-letni Bohdan Piasecki. Prawdopodobnych sprawców nigdy nie oskarżono ani nie osądzono. Większość z nich, jeśli nie wszyscy, wyjechali do Izraela. Śledztwu kilkukrotnie „ukręcano łeb” na najwyższym szczeblu politycznym PRL.

Bez odpowiedzi pozostaje jednak podstawowe pytanie: czy było to działanie oddolne szajki żydowskich ubeków i pospolitych przestępców, czy też rozkaz zapadł wyżej? Czy za zabójstwem stała tak zwana żydowska frakcja w MSW, na czele której stał wiceminister Antoni Alster?

Bohdan był synem Bolesława, przywódcy przedwojennego Ruchu Narodowo-Radykalnego Falanga, a później, już w okresie PRL, twórcy i lidera Stowarzyszenia PAX. Działalność Piaseckiego, polityka tyleż wybitnego co kontrowersyjnego, przysporzyła mu wielu wrogów.

Morderstwo syna lidera PAX-u oraz towarzyszące mu okoliczności, pozostaje jedną z największych, niewyjaśnionych spraw kryminalno-politycznych w Polsce XX wieku. Niewykluczone, że ujawnienie zbioru zastrzeżonego IPN rzuci nowe światło na tę sprawę.

Robert Winnicki

4 KOMENTARZY

  1. A czy IPN ukrywa prawdę o nacjonalistycznych zbrodniarzach? Przypominam że ten wspaniały IPN wiele razy potwierdzał, że nacjonaliści typu bury czy łupaszko, mają krew na rękach, zabijali przypadkowych cywili kobiety i dzieci… ale w jakiś dziwny sposób pewien sąd uznał dokonania burego za nieszkodliwe i oczyścił go z zarzutów, a rodzina dostała odszkodowanie, za to że bury zabijał cywili i napadał na wioski, za co został skazany na śmierć.

    Kpina.

  2. Jakby ktoś nie wiedział co to PAX. To organizacja założona przez twórców onr, zrzeszająca nacjonalistów i ultrakatolików. Celem tej organizacji było wspieranie nowej władzy i przejęcie kościoła katolickiego. Organizacja ta przez lata wprowadziła dziesiątki agentów do seminariów, nawet władza dała im wydawnictwo.

    Także jaranie się czerwonymi nacjonalistycznymi kurwami przez tego nieuka mnie tylko bawi.

  3. Kogo to obchodzi? Wali mnie to co było 20 lat temu, weźcie się za gospodarkę a nie pierd***lci o żydach, NWO czy Bolku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ