UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/Piotr Drabik

Jak informowaliśmy wcześniej, Robert Winnicki i Artur Zawisza zostali skazani za podżeganie do stosowania przemocy wobec policji” podczas jednej z manifestacji antyrządowych w 2014 roku. Politycy zapowiedzieli złożenie apelacji. 

Jak stwierdził warszawski sąd, Artur Zawisza i Robert Winnicki nawoływali do stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy policji w celu uniemożliwienia im podjęcia działań mających zapobiec manifestującym wtargnięcie na teren Sejmu. Winnicki, przy pomocy megafonu, miał podżegać do przerwania siłą kordonu policji. Wydarzenia miały miejsce podczas jednej z antyrządowych manifestacji narodowców w czerwcu 2014 roku. Politycy zostali skazani na karę grzywny w wysokości 2,250 zł w przypadku Winnickiego i 2 tysięcy złotych w przypadku Zawiszy.

Obydwaj politycy zapowiadają odwołanie się od wyroku.

 – Apelujemy i czekamy na drugą instancję! – zapowiedział za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Artur Zawisza.

Podobną deklarację złożył poseł Kukiz’15, Robert Winnicki.

 – Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie – wyroki za manifestacje antyrządowe Ruchu Narodowego, które organizowaliśmy po wybuchu afery taśmowej. Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych – m.in. Artur Zawisza i ja. Od wyroków będziemy składać apelacje – poinformował Winnicki.

Ponadto pragniemy sprostować informację jaką podaliśmy we wcześniejszym artykule gdzie napisaliśmy o tym, że po uprawomocnieniu się wyroku poseł Winnicki straci mandat poselski. Jak wskazali niektórzy z naszych czytelników w przypadku ukarania parlamentarzysty grzywną nie grożą mu takie konsekwencje.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: robert winnicki na fb  / artur zawisza na fb 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd chce podatku od każdego użycia firmowego sprzętu na cele prywatne
Następny artykułJKM o 100 dniach rządu PiS: Nie mają żadnego konkretnego programu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również