UDOSTĘPNIJ

Janusz Korwin-Mikke napisał dziś na Facebooku, że uważa za stosowne, by Kongres Nowej Prawicy podzielił się z jego partią zwrotem za kampanię wyborczą. Chodzi o 560 000 złotych. Jacek Wilk, jeden z liderów KNP, twierdzi w rozmowie z Pikio.pl, że to skandal. 

„KNP otrzyma zwrot za kampanię wyborczą (560.000 zł) i powstaje pytanie: skoro zdecydowana większość Członków KNP przeniosła się do KORWiNu, to czy KNP nie powinna się tymi pieniędzmi podzielić? Ja nie podzielam opinii, że działanie niektórych Członków KNP podjęte było z niskich (tj. finansowych) pobudek – ale ciekaw jestem, jak w tej sytuacji postąpi kol.Michał Marusik?” – napisał Janusz Korwin-Mikke.

W rozmowie z Pikio.pl, Jacek Wilk jasno daje do zrozumienia, że partia Korwin-Mikkego może zapomnieć o pieniądzach:

„Nie ma żadnych podstaw prawnych po temu, a z etycznego punktu widzenia to wręcz skandal. Czy gdyby działacze KNP przeszli do PiS to też mielibyśmy się dzielić? „Chcącemu nie dzieje się krzywda” I powiem szczerze, że ten wpis JKMa jest dla mnie po prostu żenujący. Wstyd!” – komentuje Wilk.

„Na sukces kampanii w eurowyborach zapracowali przede wszystkim Ci, którzy zostają teraz w KNP, więc zwrot tylko dla KNP jest po prostu słuszny i uczciwy. A wychodźcy powinni się liczyć ze wszystkimi konsekwencjami. No chyba, że nie zadali sobie trudu przemyśleć i przewidzieć skutków swoich działań” – dodaje Wilk.

„Cóż, jeśli Pan Mecenas istotnie tak uważa, to 95% Członków KNP, którzy – nie dbając o utratę pieniędzy – przeszli do KORWiNu pęknie ze śmiechu. Proponuję jednak po prostu policzyć liczbę głosów, która w wyborach samorządowych padła na tych, co pozostali w KNP i tych, co przeszli do KORWiNu.” – odpowiada JKM w rozmowie z Pikio.pl

źródło: Pikio

fot. Youtube.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWaży 177 kg, pobrała już 75 tys. funtów. Woli zasiłki niż leczenie
Następny artykułOdnaleziono szczątki Lalka, ostatniego Żołnierza Wyklętego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również