UDOSTĘPNIJ

Do tragicznej sytuacji doszło w Harlow (Wielka Brytania). W szpitalu zmarł 40-letni Polak. Policja zatrzymała młodych sprawców, w wieku 15 i 16 lat. Funkcjonariusze nie wykluczają, że chodziło o narodowość Polaków i względy rasistowskie. To najpoważniejszy incydent na tle nienawiści z udziałem Polaków w Wielkiej Brytanii od długiego czasu. 

W szpitalu właśnie zginął 40-letni Polak, który został brutalnie pobity przez nastolatków w Harlow, w hrabstwie Essex. Dwaj Polacy byli obrażani, wyzywani, bici, a potem pozostawieni na pastwę losu na ulicy. Drugi Polak, 43-letni, żyje, aczkolwiek ma ciężkie obrażenia brzucha i połamaną rękę.

Brytyjska policja zatrzymała sprawców.

– W tym momencie to śledztwo ws. zabójstwa i nasze przesłuchania szybko doprowadziły do zatrzymania pięciu nastolatków. W wyniku tego okrutnego ataku mężczyzna stracił życie i wzywamy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o przebiegu wydarzenia, do jak najszybszego kontaktu z policją – mówi policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni jedli razem posiłek i rozmawiali, kiedy zostali skonfrontowani przez grupę około 15-20 nastolatków, chłopaków i dziewczyn. Według naszej wiedzy nie wszystkie te osoby brały udział w ataku i wierzymy, że część z nich będzie w głębokim szoku, wiedząc, do czego to doprowadziło. Zachęcamy ich do rozmowy z rodzicami i kontaktu z policją – dodaje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCmentarzysko reniferów na norweskim płaskowyżu. Setki zwierząt zabić miała burza (video)
Następny artykułBiałystok: Epidemia w obozie dla uchodźców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również