UDOSTĘPNIJ

Wciąż nie znamy przyczyn prawie 50 procentowego poparcia dla PSL w województwie świętokrzyskim. Zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach twierdzi, że nie przesłał jeszcze do PKW żadnego protokołu.

We wtorek wieczorem, PKW opublikowała cząstkowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. PSL w 80 proc. obwodów miało zdobyć 49,9 proc. poparcia.

Co ciekawe, wyników nie rozumie zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Jan Mazur. Otóż, jak twierdzi wszystkie protokoły wyborcze są jeszcze w jego posiadaniu.

– Sami mamy dopiero 12 z 14 potrzebnych protokołów. Czekamy jeszcze na powiat ziemski kielecki i Ostrowiec Świętokrzyski – mówi „Rzeczpospolitej” Mazur i dodaje, że po ich otrzymaniu Komisja weźmie się do pracy. – Zajmie nam to około pięciu-sześciu godzin. Rano wszystko powinno być gotowe.

Jest to sytuacja kuriozalna. Zapytany na jakiej podstawie PKW podaje cząstkowe wyniki, przyznaje, że sam nie ma pojęcia:

– Nie wiem, skąd te wyniki. My nie przesłaliśmy jeszcze żadnego protokołu, bo musimy to zrobić w komplecie, jak już będą wszystkie – wyjaśnia nam wiceszef WKW w Kielcach.

– Ja w ogóle w te wyniki, które podawane są w mediach, nie wierzę. Z tych informacji wynika przecież, że Komisja w Katowicach nie dostała jeszcze żadnego protokołu i w ogóle nie pracuje – dodaje Mazur.

źródło: rp.pl

fot. Leszek Szymański

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSystem PKW pokazał zwycięzcę, którego nie było na karcie do głosowania
Następny artykułPowiat wejherowski (200 tys. mieszkańców) : 40% głosów nieważnych
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również