UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Znalezione w sieci

Do tej pory TVP przyklejało opozycji różne etykiety. Nazywanie ugrupowań, z naciskiem na Platformę Obywatelską oraz .Nowoczesną, opozycją „totalną” czy „radykalną” było normą. Teraz dziennikarze postanowili pójść o krok dalej. 

W ostatnich tygodniach głośno było o okupacji mównicy sejmowej przez posłów opozycji. Sprawa przycichła, kiedy – jak na zawołanie – wokół KOD i .Nowoczesnej niemal jednocześnie rozpętały się dwie potężne afery. Najpierw Ryszard Petru został przyłapany na tym, że zamiast protestować w sejmie leci do Portugalii, do czego doszły jeszcze oskarżenia o romans. Później wyszło na jaw, że firma Mateusza Kijowskiego wystawiała Komitetowi Obrony Demokracji faktury na 90 tysięcy złotych.

Obie afery okazały się bardzo mocnymi ciosami w środowisko KOD, a pamięć o proteście zaczęła przygasać. Nie zapomnieli o nim dziennikarze TVP, którzy nazwali opozycję… okupantami.

Mogłoby się wydawać, że określenie jest właściwe, skoro posłowie faktycznie „okupują” mównicę. Nic bardziej mylnego. To mocne słowo wprost określa polityków opozycji jako próbujących przejąć państwo na zlecenie zagranicznych mocodawców. Odnosząc się do zajmowania sali plenarnej należałoby ich nazwać po prostu „okupującymi”. Słowo „okupant” jest jednoznaczne, zwłaszcza w Polsce, gdzie dodatkowo kojarzy się z III Rzeszą oraz Armią Czerwoną.

23 KOMENTARZY

   • Maksymilianie, a pomyślałeś może że wiele osób w ogóle nie pomyślało o tym że opozycja móże okupować sejm NA ZLECENIE ZAGRANICZNYCH MOCODAWCÓW, dopóki tym im tego nie sprzedałeś w swoim newsie? Pikio przez ostatni rok zyskało troche odsłon i popularności, może najwyższa pora zacząć pisać mniej newsów, ale ale za to pisać je rzetelniej i odpowiedzialniej?

    • Jeśli knują i donoszą na swój kraj za granice to chyba każdy pomyślał że okupują na zlecenie czy to tak trudno zrozumieć ?

   • Jak tu inaczej nazwać organizacje, które z każdą pierdołą lecą do Brukseli o pomoc w obaleniu demokratycznie wybranego rządu?

 1. Działają na zlecenie obcych państw??? Bezapelacyjnie. Więc słowo okupant, z jego historycznym kontekstem jest jak najbardziej trafione. Dodałbym jeszcze przymiotnik nieudolny.

 2. Czy ktoś jeszcze twierdzi, że działają dla dobra Polski i Polaków? Ha, ha, ha, 8 lat rządów PO kosztowało nas 500 mld zł i drugie tyle geszeftów na lasach, inwestycjach drogowych, OFE i innych

 3. Panowie a czy w naszej historii rządy czy opozycja czy różne grupy wpływów nie działały na zlecenie mocarstwa? To co wy myślicie że się coś zmieniło? Bez jaj przecież my od 26 lat jesteśmy tylko pozornie niepodległości,czerwony rak nas niszczył i myślicie że tak głęboko zakorzeniona choroba już minęła? Jesteśmy w ciężkim położeniu geograficznym i wielu mocarstwom zależy na słabej Polsce szczególnie kacapom i szwabom. W historii jest zapisana teraźniejszość,tak powiem.

 4. A czego się spodziewacie po nieudacznikach i sługusach watykanu, wychowanych w propagandowej republice i trwam. Pamiętam jak jakiś czas temu, ten pisiorski profesorek wołoszański czy jakoś tak, uciekał z republiki, gdy pani prowadząca program próbowała mu wmówić że smoleńsk to na 100% zamach i sprawka putina.

 5. Co to bredzą na tym pikio przecież oni sami nazwali się opozycją totalną ,a niejaki Żakowski powiedział że muszą być jak Hamas.Obrazić się ich nie da bo porównanie ich do czego kolwiek to obraza dla tej rzeczy.

 6. Ale przecież oni działają na zlecenie Niemiec ;)
  Ich były herszt nawet awansował na stanowisko międzynarodowe by móc dalej działać w interesie Niemiec. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to dzięki Niemcom tam siedzi.

 7. opozycja,rzeczywiście chce zdestabilizować sytuację w kraju i zablokować obrady sejmu by doprowadzić do wcześniejszych wyborów aby partie dbające o interesy Niemiec mogły dojść do władzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ