UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda nie zamierza podpisać ustawy o uzgodnieniu płci. Oznacza to, że po raz pierwszy w jego kadencji uruchomiona została procedura weta.

Za projektem Anny Grodzkiej głosowało 252 posłów, przeciwko było 158, a 11 wstrzymało się od głosu. Temat już skomentowała Anna Grodzka.

– Niestety! :-((( Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodbieniu płci. Odmówił spotkana ze mną i z Ewą Hołuszko o które prosiłyśmy w tej sprawie. Chciałyśmy rozwiać jego ewentualne merytoryczne wątpliwości. Gdyby miał wątpliwości konstytucyjne, mógł skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Ne skorzystał z tych możliwości. Wykonał polecenia swoich politycznych mocodawców. Nie jest prezydentem, który choćby stara się ważyć racje. Żałuję, że miałam jakieś złudzenia. :-((( Jeśli wygra PIS i pisowsko podobna prawica i konserwa możemy spodziewać się rzeczy znacznie gorszych.

Aby odrzucić prezydenckie weto, za projektem będzie musiało zagłosować 3/5 posłów.

grodzka

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPieniądze dla uchodźców z Syrii. Ile dostaną?
Następny artykułTerlikowska: Seks oralny to nie grzech, ale kończymy w kobiecie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również