UDOSTĘPNIJ

Węgierskie władze po razy kolejny wypowiadają wojnę popularnym napojom energetycznym i niebawem pojawi się ustawa drastycznie ograniczająca spożycie tych napojów.

Już od 2012 roku węgierskie władze starają się ograniczyć spożycie tzw. energetyków poprzez przeróżne ustawy, które np. nakładają większe kwoty podatku na produkty zawierające kofeinę i taurynę oraz zakaz ich sprzedaży w szkołach.

Teraz węgierski rząd pod wpływem środowisk przeciwnych spożywaniu energetyków przygotowuje się do stworzenia ustawy, która zakaże sprzedaży napojów energetycznych wszystkim niepełnoletnim oraz zmniejszy wielkość pojemników, w których się je sprzedaje.

Według zwolenników zakazu spożywania energetyków napoje te nie zawierają w sobie żadnych wartości odżywczych i służą jedynie od uzależniania kupujących od cukru i kofeiny. Na dowód swoich też przedstawiają badania według których każde 0,5 litra napoju zawiera średnio 20 łyżeczek cukru.

bh, źródło: bankier.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKolejna wpadka Komorowskiego, tym razem geograficzna (VIDEO)
Następny artykułCzerwone rumieńce
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również